Nesutarimai kainuoja brangiai: turkai išvaro Rusiją iš AE statybų projekto

Turkija pareiškė, jog turi alternatyvų pirmosios šalyje atominės elektrinės (AE) projektui, kurį buvo įsipareigojusi įgyvendinti Rusijos valstybės korporacija „Rosatom“, ir pareikalavo, kad Maskva parduotų savąją faktiškai įšaldyto projekto dalį.

Pasak „Bloomberg“ ir „Anadolu“ agentūrų, „Rosatom“ valdomą 49 proc. Akuju AE projekto akcijų paketą siekia perimti branduolinės jėgainės instruktūros projekto konkurse laimėjusi Turkijos bendrovė „Cengiz Insaat“.

„Rosatom“ šios informacijos nekomentuoja.

„Turkijos draugystės praradimas Rusijai gali brangiai kainuoti. Kiti pastatys Akuju jėgainę, jeigu to nepadarys rusai“, – pareiškė Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.

Naujienų agentūrų duomenimis, Rusijos branduolinės energetikos gigantą Akuju AE projekte, vertinamą 22 mlrd. JAV dolerių, gali pakeisti JAV ar Japonijos korporacijos.

Elektros energijos už 60 mlrd. dolerių per metus importuojanti Turkija aktyviai ėmėsi branduolinės energetikos projektų. Be Akuju AE Viduržemio jūros pakrantėje numatyta statyti dar dvi branduolines jėgaines prie Juodosios jūros, tačiau ne su Rusijos, bet su Vakarų pagalba.

Po pernai lapkritį Turkijos ir Sirijos pasienyje įvykusio incidento, kai Turkija numušė jos oro erdvę pažeidusį Rusijos bombonešį, Kremlius nurodė įšaldyti Rusijos ir Turkijos energetikos projektus, įskaitant Akuju AE. Rusijos atstovai tuomet puolė grasinti Turkijai sankcijomis, įvedė maisto produktų importo apribojimus ir uždraudė savo piliečiams vykti į pamėgtas poilsiavietes. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų