Neramumai Nyderlanduose: tokio smurto protrūkio nebuvo 40 metų

Nyderlandų policija perspėja apie galimus naujus smurto dėl įvestų koronaviruso ribojimų protrūkius. Savaitgalį protesto akcijose dalyvavę riaušininkai susigrūmė su policija, įvairiuose miestuose suimta keli šimtai žmonių.

12

„Mes tokio smurto protrūkio nematėme 40 metų“, – „The Guardian“ cituojamas policijos profsąjungos atstovas Koenas Simmersas. 

Policija buvo priversta naudoti vandens patrankas, šunis ir raitąją policiją, kad sustabdytų sekmadienio popietę kilusias riaušes Amsterdamo centre. Mieste buvo suimti beveik 200 riaušininkų, kurie į policiją mėtė akmenis ir petardas. 

Pietinėje Eindhoveno dalyje riaušininkai apiplėšė parduotuves stoties rajone, degino dviračius ir automobilius. Šiame mieste buvo sulaikyta mažiausiai 30 žmonių.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Riaušės Nyderlanduose

Policininkams pabandžius sudrausminti minią ir perspėti apie pažeidžiamas koronaviruso „lokdauno“ taisykles, „jie iš kišenių išsitraukė ginklus ir puolė policiją“, cituojamas Einhoveno meras Johnas Jorritsma. 

Olandų premjeras Markas Rutte pirmadienį riaušes pavadino „kriminaliniu smurtu“. 

„Tai neturi nieko bendra su protestu, tai yra kriminalinis smurtas ir mes jį tokiu ir laikysime“, – pareiškė M. Rutte. Jo teigimu, riaušės tik įrodė komendanto valandos būtinybę. 

Savaitgalį vykę neramumai Nyderlanduose buvo didžiausi nuo pandemijos pradžios. Savaitgalį riaušininkai sudegino koronaviruso testavimo pastatą Urko miestelyje. 

Šalyje dėl koronaviruso protrūkio buvo įvesta komendanto valanda nuo 21 iki 4.30 val. Nepaklususiems nurodymams gresia 95 eurų bauda.

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.


Rašyti komentarą...
V
Vat
2021-01-25 15:38:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekas iš nieko neatsiranda. Valdžios jėgos stuktūrų konfliktas su mitinguotojais ne naujiena Valdžia eina sau ,liaudininkai sau... Taip istorijoj kyla pilietiniai karai . Valdymo klaidos labai daug kainuoja tautai.
Atsakyti
0

L
Lietuvė
2021-01-25 14:34:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laisvi žmonės.
Atsakyti
0

K
Kiek ?
2021-01-25 19:35:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
olandams bauda tik 95 eurai ? Ir jiems negėda ? Štai mūsų valdantieji liberastai bent 500 užsimanė. Gerovės valstybė !
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų