Prakalbo apie naują galimą COVID-19 simptomą: pasireiškia rečiau

Puikiai žinoma, kad COVID–19 būdingas įkyrus kosulys, stiprus karščiavimas ir uoslės bei skonio pojūčių praradimas.

Tačiau per pastaruosius 10 mėnesių paaiškėjo ir kitų ryškių koronaviruso simptomų – tai raumenų, galvos skausmai, pykinimas, netikėti virškinimo sutrikimai ir gerklės skausmas.

Oficialus visų šių simptomų sąrašas pateikiamas Didžiosios Britanijos Nacionalinės sveikatos tarnybos patarimų puslapyje, tačiau dabar ekspertai teigia pastebėję dar vieną simptomą.

Profesorius Tomas Spectoras, Londono „King‘s College“ epidemiologas ir „Zoe“ JK koronaviruso simptomų tyrimų užsikrėtusiųjų apklausos vyriausiasis tyrėjas sako, kad dabar vienas iš penkių susirgusiųjų COVID–19 patiria neįprastą simptomą, rašoma dailystar.co.uk.

Sausio 14 dieną tviteryje jis rašė: „Vienas iš penkių kovidu sergančių žmonių patiria rečiau pasitaikančius simptomus, kurie nėra įtraukti į oficialų ligos požymių sąrašą – pavyzdžiui, tai gali būti odos bėrimai. Matome vis daugiau pacientų su kovido liežuviu ir keistomis žaizdelėmis burnoje. Jei jūs patiriate kokį nors keistą simptomą, ir net jei tiesiog skauda galvą ir jaučiatės išsekę, likite namuose!“

Kas yra „kovido liežuvis“ ir kodėl pastebima tiek daug jo atvejų?

Prof. T. Spectoras savo įraše tviteryje pasidalino „kovido liežuvio“ iliustracija – joje ant koronavirusu užsikrėtusio žmogaus liežuvio matomas storas baltų apnašų sluoksnis. Kiti ekspertai taip pat profesoriui pritaria.

Gydytoja Gabriel Scally sako, kad tokie burnos ertmės simptomai jau kurį laiką siejami su COVID–19. Ji paaiškino, kad medicininiais terminais kalbant, ūmus liežuvio ištinimas įeina į glositu vadinamo sindromo apibrėžimą. Ekspertė sakė, kad šį virusą gydyti yra labai sudėtinga, nes jis sukelia simptomus daugelyje organizmo sistemų. 

 


Rašyti komentarą...
C
Con o nai
2021-01-25 13:46:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Absurdas kam dar limpa tie simtomai kuriuos kiekvienas turi kasdien bent po viena
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų