Bilotaitė įvardijo, kada bus galima atšaukti judėjimo ribojimus tarp savivaldybių

Judėjimai tarp savivaldybių bus pergalvoti, kai sergamumas Covid-19 Lietuvoje sumažės. Anot vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, svarstoma, kad judėjimo ribojimus būtų galima švelninti palaipsniui, pavyzdžiui, neribojant kelionių darbo dienomis, o tik savaitgaliais ir per šventes.

Pirmadienį posėdžiavusi Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija aptarė naujausius policijos duomenis ir gyventojų mobilumo pokyčius, pradėjus taikyti socialinių palaikymo burbulų modelį.

„Mes kalbame apie konkrečius rodiklius. Jeigu per 14 dienų susirgimų skaičius bus mažesnis nei 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų Covid-19 testų skaičius bus ne didesnis nei 10 proc., tai galbūt vienas iš siūlymų galvoti apie tam tikrą atlaisvinimą judėjimo tarp savivaldybių“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo A. Bilotaitė.

Tiesa, pasak ministrės, svarstoma, kad judėjimo ribojimas būtų panaikintas ne iškart, o etapais.

„Svarstome įvairius variantus ir skirtingus galbūt etapus. Pirmiausiai galbūt galvojant apie atlaisvinimą paprastomis dienomis, paliekant ribojimus savaitgaliais ir švenčių dienomis. Tai tokie svarstymai yra, bet pirmiausiai reikėtų pasiekti tuos skaičius ir tada bus galima kalbėti“, – sakė A. Bilotaitė.

Nuo praėjusios savaitės asmenys gali laisviau bendrauti tarpusavyje, kurdami vadinamus „socialinius burbulus“. Tai reiškia, kad dvi šeimos arba du namų ūkiai gali bendrauti, jei viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo (kartu su nepilnamečiais vaikais) arba nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo.

„Socialinio burbulo“ nariams leidžiama judėti iš vienos savivaldybės į kitą, jeigu jie yra skirtingose savivaldybėse.

Policija iki sausio 31 dienos riboja asmenų judėjimą tarp savivaldybių. Tiesa, numatomos kelios išimtys. Tarp jų – kai vykstama į tarptautinius keleivių maršrutus aptarnaujančius oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų, į savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties.

REKLAMA

Taip pat nedraudžiama keliauti atlikti darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, dėl sveikatos priežiūros paslaugų, dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykti į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę neišvengiamai būtina.

Ribojimas netaikomas ir asmenims, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto.


Rašyti komentarą...
E
Egidijus
2021-01-25 13:45:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vyriausybė muilo burbulas , vaizduoti , kad dirba. Koks gali būti burbulas , jei vyriausybėi burbulas neįmomas
Atsakyti
-3

S
Saulė
2021-01-25 13:52:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pas klailiausias ir idiotiskiausias burbulas pasaulyje. Klounai.
Atsakyti
-5

E
Elvydas
2021-01-25 14:11:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai gudriai sugalvota! Gal neribosim judėjimo tarp savivaldybių darbo dienomis? Darbo dienomis darbo reikalais ir dabar visi juda be trukdžių. Tėvams susitikti su vaikais, anūkais kaip tik ir reikia savaitgalių. Pagaliau, jeigu tau reikalingas įsigyti daiktas yra kitos savivaldybės teritorijoje, tai gi nemesi darbo, o taikysi jį įsigyti per laisvą nuo darbo dieną.
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų