Sveikatos apsaugos viceministrė: karantinas šalyje tęsis, tačiau galimi atlaisvinimai

Karantinas Lietuvoje greičiausiai bus pratęstas, tačiau tikėtina, jog gali būti įvesti kai kurie atlaisvinimai, sako sveikatos apsaugos viceministrė.

„Pats savaime žodis „karantinas“ nereiškia, kad mes turėsime tokio lygio suvaržymus, kokius mes turime dabar. Kalbėti apie tai, kad karantinas bus pratęstas, turbūt yra teisinga ir jis bus pratęstas dar žymiam laiko tarpui. Klausimas, kurie apribojimai karantino metu išliks, o kurie galbūt palengva galės būti laisvinami“, – LRT radijui pirmadienį sakė sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė.

Ji sakė negalinti pasakyti, kurie ribojimai liktų, o kurie būtų panaikinti, tačiau judėjimo ribojimai ir mokymasis nuotoliniu būdu yra tarp suvaržymų, kuriuos siekiama atlaisvinti pirmiausia.

„Be abejo turbūt vieni iš pagrindinių ribojimų, kurie šiuo metu yra diskutuojami ir koks bus sprendimas tikrai nežinau, bet tai judėjimo ribojimai, taip pat ribojimai, susiję su ugdymu, ypatingai ikimokykliniu, priešmokykliniu, pradiniu ugdymu“, – sakė viceministrė.

Pasak jos, siekiama atlaisvinti ir daugiau veiklų, kurios kelia mažą riziką užsikrėsti, vis dėlto nerimą kelia lengviau užkrečiamos viruso mutacijos.

„Labai nesinorėtų atlaisvinus kažką ir žmonėms suteikus viltį, kad jau nebereikės grįžti į tokias griežtas sąlygas, kokias turime dabar, po to vėl dėl plintančių mutacijų būti priverstiems priiminėti sprendimus griežtinti“, – kalbėjo Ž. Simonaitytė.

Karantinas Lietuvoje paskelbtas pernai lapkričio 7 dieną, nuo gruodžio 16 dienos jo režimas sugriežtintas ir pratęstas iki sausio 31-osios.

Šiuo metu šalyje uždaryta daugelis parduotuvių, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose. 


Rašyti komentarą...
M
Matas
2021-01-25 09:10:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atrodo ši valdžia visai neturi proto, jeigu nori vaikus jau išleisti į klases. Tai kam tada apskritai reikalingi ribojimai. Juk kirpyklose, grožio salonuose būna po vieną žmogų, o mokyklose vaikų grūstis. Jokių atstumų jie nesilaiko. Debilų valdžia
Atsakyti
-6

M
Mama
2021-01-25 09:23:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu. Valdžia galvoja su uodega, o ne su galva. Mokykloje sėdės po 25-30 klasėje, o mes turime rinktis bendrauti su brolio ar sesės šeima???? O ten po min 6valandas sėdės visi iš skirtingų šeimų........Kas čia per idiotizmas. Tada tegul išvis ribojimus nutraukia! Joks čia karantinas, jeigu vaikai bus vejami į mokyklą viruso dalintis...
Atsakyti
-7

T
Tundis
2021-01-25 08:41:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmą kart girdžiu apie Ž Simonaitytę .Ar ji medikė ar irgi ekonomistė ,ir kas ją į tą krėslą pasodino?
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų