Neeilinis muzikos konkursas – dalyviai stebino judesiais ir triukais

O dabar kviečiame nusikelti į Suomiją, kur minios žmonių suplūdo pasižiūrėti išties neįprastų sunkiosios muzikos varžybų. Vienas po kito atlikėjai ant scenos lipo pademonstruoti kuo įspūdingesnius triukus su elektrine gitara, tiesa, ne tikra, o nematoma.

Turbūt ne vienas, išgirdęs mėgstamos dainos gitaros solo dalį, savo rankomis yra pabandęs pamėgdžioti tikrų gitaristų judesius. Tačiau Suomijoje vykstančio pasaulio oro gitarų čempionato dalyviams toks užsiėmimas – šventas reikalas.

Stebint maždaug 3000 gerbėjų dalyviai mėgdžioja pačius beprotiškiausius rankų ir kūno judesius, imituojančius roko ir metalo grupių gitaristus.

Šiaurinėje Suomijos dalyje esančiame Oulu mieste dėl geriausiojo vardo į finalinį varžybų etapą atvyko 20 dalyvių iš Jungtinių Valstijų, Japonijos, Prancūzijos, Kanados, Suomijos Rusijos, Islandijos bei kitų šalių.

„Tai mano šeima, juos pamatau gal tik kartą per metus. Privalau čia atvykti, mėgautis konkursu, skleisti meilę ir taiką“, – sako dalyvė iš Vokeitijos Viking Aurora.

Neįprastas konkursas pagrindinėje miesto Rotuaari aikštėje kasmet rengiamas jau nuo 1996 metų.

Beprotiškus dalyvių pasirodymus vertina ir taškus skiria speciali komisija. Svarbu ne tik kuo įspūdingiau pamėgdžioti gitaros grojimą, bet ir apranga, pasirodymo kompoziciją, nuotaiką ir daug kitų komponentų. Šių metų nugalėtoju tapo iš Amerikos atvykęs dalyvis, sau davęs „Markizo“ pseudonimą.

„Tai nerealu. Taip seniai norėjau laimėti. Įsivaizdavau, kaip tai įvyks. Tikėjausi, kad pasirodymas buvo geras, ir man pavyko. Jaučiuosi pagerbtas ir pakylėtas“, – sako konkurso laimėtojas Rob Messel.

Konkurso organizatoriai teigia, kad nors ir triukšmingas, renginys skirtas skleisti taiką ir ramybę pasaulyje. Jie įsitikinę, kad jeigu visi žmonės į rankas bent kartą paimtų nematomą gitarą ir gerai pasiaustų, pasaulyje įsiviešpatautų taika.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų