Naujovė „Facebook“: antros pusės paieškos keičiasi kardinaliai

„Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas (Markas Zakerbergas) antradienį paskelbė, kad netrukus didžiausiame pasaulio socialiniame tinkle bus nauja pasimatymų tarnyba.

7

„Tai bus skirta realių, ilgalaikių santykių kūrimui, ne vien tik nereikšmingiems santykiams“, – sakė M. Zuckerbergas, pristatydamas planus metinėje „Facebook“ vystytojų konferencijoje.

Pasak M. Zuckerbergo, nauja pasimatymų tarnyba nuo pat pradžių buvo kuriama turint omenyje privatumą ir saugumą. Socialiniam tinklui pastaruoju metu smarkiai pakenkė pranešimai apie masinius pažeidimus, susijusius su dešimčių milijonų jo vartotojų asmeniniais duomenimis.

„Žmonės jau naudojasi „Facebook“, kad susipažintų su naujais žmonėmis, ir norime, kad ši patirtis būtų geresnė“, – sakoma Kalifornijoje įsikūrusios socialinių tinklų milžinės pareiškime.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Paviešinus tūkstančius sujaudinusią nuotrauką, „Facebook“ užblokavo paskyrą

„Žmonės galės sukurti pasimatymų paskyrą atskirai nuo savo „Facebook“ paskyros. Potencialūs partneriai bus rekomenduojami remiantis pageidaujamų pažinčių nustatymais, bendrais dalykais ir bendrais draugais“, – nurodoma pareiškime.

Sukūręs atskirą ir privačią pažinčių paskyrą, vartotojas galės tikrinti grupes ar įvykius savo gyvenamojoje vietoje, taip pat kitų šios sistemos „Facebook“ vartotojų profilius.

Pristatydamas naują produktą M. Zuckerbergas pabrėžė, kad trečdalis santuokomis pasibaigiančių santykių Jungtinėse Valstijose prasideda internete ir kad maždaug 200 mln. žmonių feisbuke nurodo neturintys poros.

„Facebook“ vystytojų konferencija buvo surengta kilus pasauliniam skandalui dėl masinio asmeninių duomenų rinkimo ir jų nederamo perdavimo Didžiosios Britanijos duomenų analizės įmonei „Cambridge Analytica“, bendradarbiavusiai su JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) 2016 metų rinkimų kampanija.

„Mums reikia užtikrinti, kad tai daugiau niekada nepasikartotų“, – konferencijos dalyviams, tarp kurių buvo daug programinės įrangos vystytojų, sakė M. Zuckerbergas ir pabrėžė, kad jo kompanija įsipareigojusi stiprinti privatumo apsaugą.

REKLAMA

„Facebook“ pripažino, kad galėjo būti nederamai perduoti iki 87 mln. jo vartotojų asmeniniai duomenys. M. Zuckerbergas dėl šio skandalo praėjusį mėnesį buvo intensyviai klausinėjamas JAV Kongrese.

„Aiški istorija“

Antradienį „Facebook“ paskelbė apie su tuo susijusią būsimą funkciją „Clear History“ („Aiški istorija“), kuri sudarys sąlygas vartotojams matyti, kurios programėlės ir svetainės siuntė tinklui informacijos, ištrinti šiuos duomenis iš savo paskyrų ir neleisti feisbukui jų saugoti.

Socialinis tinklas jau ėmėsi veiksmų apriboti duomenų, kuriais jis dalijasi su trečiųjų šalių programomis, kiekį ir planuoja tolesnius veiksmus, kad nepasikartotų „Cambridge Analytica“ skandalas, sakė M. Zuckerbergas.

Pasak jo, socialinis tinklas taip pat atlieka bendrą programų apžvalgą ir tikrina tas, kurios turėjo galimybę naudotis dideliu duomenų kiekiu, siekdamas užtikrinti, kad tuo nepiktnaudžiaujama.

„Saugumas nėra tokia problema, kurią kada nors visiškai išsprendi“, – pažymėjo M. Zuckerbergas, kalbėdamas apie „Facebook“ pastangas kovoti su kišimųsi į rinkimus, klaidinga informacija, brukalu ir kitais iššūkiais.

„Tai ginklavimosi varžybos; mes amžinai stengsimės būti savo priešininkų priekyje“, – pridūrė jis.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Neįtikėtino sutapimo išgąsdinta mergina – ar „Facebook“ mus stebi?

Žinučių vertimas

Atskirai „Facebook“ antradienį paskelbė, kad populiari jo programėlė „Messenger“ netrukus galės realiu laiku versti žinutes ir kad panaudojant dirbtinį intelektą tekstais galės bendrauti skirtingomis kalbomis kalbantys žmonės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų