naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

NATO ir Europos Sąjunga trečiadienį paskelbė apie „bendrą darbo grupę“, steigiamą siekiant stiprinti ypatingos svarbos infrastruktūros apsaugą Rusijos grėsmės akivaizdoje.

NATO ir Europos Sąjunga trečiadienį paskelbė apie „bendrą darbo grupę“, steigiamą siekiant stiprinti ypatingos svarbos infrastruktūros apsaugą Rusijos grėsmės akivaizdoje.

REKLAMA

Dėl tokio žingsnio sutarta po pernai įvykdyto sabotažo išpuolio prieš Baltijos jūros dugnu nutiestus „Nord Stream“ dujotiekius, abiem organizacijoms siekiant stiprinti bendradarbiavimą Rusijai užpuolus Ukrainą.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) sakė, kad darbo grupėje dirbs ES ir NATO ekspertai. Jie aiškinsis svarbios infrastruktūros pažeidžiamas vietas ir teiks rekomendacijas, kaip ją geriau apsaugoti.

„Matėme „Nord Stream“ sabotažą, parodžiusį, kad mums reikia būti pasirengusiems ir... atremti šią naujo tipo grėsmę“, – sakė U. von der Leyen per susitikimą su NATO vadovu Jensu Stoltenbergu.

REKLAMA

NATO generalinis sekretorius sakė, kad abi organizacijos „nori drauge aiškintis, kaip padidinti mūsų ypatingos svarbos infrastruktūros, technologijų ir tiekimo grandinių atsparumą“.

REKLAMA

„Tai bus svarbus žingsnis siekiant, kad mūsų visuomenės būtų stipresnės ir saugesnės“, – sakė J. Stoltenbergas.

Maskvos invazija į Ukrainą smarkiai paveikė Europos saugumo sąrangą ir paskatino raginti ES ir JAV vadovaujamą NATO glaudžiau bendradarbiauti dėl žemyno saugumo.

Abi organizacijos, kurios turi 21 bendrą narę, antradienį pasirašė bendradarbiavimo pažadą savo partnerystę pakelti į „kitą lygį“.

Jos taip pat pažadėjo didinti paramą Ukrainai, kad ši atremtų Rusijos invaziją.

„Pastarosiomis dienomis matėme įnirtingas kovas aplink Bachmutą ir Soledarą Ukrainos rytuose, – sakė J. Stoltenbergas. – Tai dar kartą parodo savo tėvynę ginančių ukrainiečių pajėgų drąsą. Tai taip pat parodo, kad gyvybiškai svarbu mums didinti savo paramą.“

REKLAMA

Rugsėjo pabaigoje netoli Danijos Bornholmo salos buvo aptikti keturi nuotėkiai trijose iš keturių Rusijos eksporto dujotiekių gijų, prieš tai Skandinavijos seismologams užfiksavus sprogimus tose vietose. Per incidentą buvo smarkiai pažeistos abi „Nord Stream 1“ gijos ir viena iš dviejų „Nord Stream 2“ gijų.

Tyrimą atlikę Danijos ir Švedijos pareigūnai patvirtino, kad tai buvo sabotažo aktai, o ekspertai sakė, kad tokią operaciją galėjo įvykdyti tik kokia nors valstybė.

Tačiau tyrimų metu kaltininkai nebuvo identifikuoti. Kai kurie Vakarų politikai dėl to kaltino Kremliaus slaptąsias tarnybas.

Po atakų prieš dujotiekius NATO jau padidino savo jūrinius pajėgumus tame regione.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų