Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy penktadienį paragino Sirijoje sukurti humanitarinės pagalbos koridorius ir sakė, kad dėl paliaubų tai padaryti būtų lengviau nei iki šiol.

REKLAMA

Sirija penktadienį pažeidė prieš dieną prasidėjusias paliaubas, dėl kurių derėjosi su Jungtinių Tautų (JT) pasiuntiniu Kofiu Anannu. Per vyriausybės pajėgų ir protestuotojų susirėmimą netoli Turkijos sienos žuvo trys protestuotojai.

N. Sarkozy per televiziją sakė, kad tarptautinė bendruomenė turėtų laikytis savo įsipareigojimų ir Sirijoje sukurti humanitarinės pagalbos koridorius, kad civiliai „galėtų pasprukti nuo diktatoriaus“. Prancūzijos prezidentas teigė, kad nepasitiki Sirijos prezidentu Basharu al-Assadu ir netiki, kad jis laikysis paliaubų.

Paryžius nori, kad Sirijoje humanitarinės pagalbos organizacijoms būtų suteikta galimybė civiliams nugabenti maisto ir vaistų. Tai galima padaryti susitarus su Sirijos valdžia arba gavus tarptautinį mandatą.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Alainas Juppe yra sakęs, kad saugią zoną saugotų ginkluoti stebėtojai, bet atmetė tiesioginės karinės intervencijos galimybę. Diplomatiniai šaltiniai teigia, kad norint sukurti humanitarinės pagalbos koridorius JT turėtų priimti rezoliuciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų