Musulmonai „dusina“ miestą – blokuoja kelius

 O dabar apie šio amžiaus ir globalizacijos sukeltą problemą - musulmonų ir paryžiečių priešpriešą, kilusią viename Paryžiaus priemiestyje. Šimtai musulmonų pamaldas ėmė rengti tiesiog gatvėse, taip užkirsdami kelią praeiviams ir transportui. Musulmonai skundžiasi, kad miestas jiems neskiria patalpų pamaldoms. O miesto valdžia atšauna, kad skirti finansavimą maldos namams jiems draudžia įstatymas, nes valstybė ir religija atskirtos. Mieste auga įtampa.

Neįprastas vaizdas Prancūzijos sostinės priemiesčio Kliši gyventojams jau daugiau nei pusmetį – tikra kasdienybė. Miesto musulmonai čia meldžiasi tiesiog gatvėje – sako, neturi patalpų ir reikalauja jų iš miesto valdžios.

O valdžia ir prancūzai į tą pačią gatvę žengia su protesto plakatu „Stabdykite nelegalias maldas gatvėse“ ir reikalauja musulmonų bendruomenę neokupuoti gatvių.

„Šią situaciją reikia išspręsti, valstybei reikia imtis atsakomybės ir rasti sprendimą. Mums reikia maldos namų: padorių ir tinkamų visiems. Bet tuo pačiu metu mums visiems reikia gerbti vienam kitą – vieša erdvė negali būti nelegaliai okupuota“, - sako Paryžiaus regiono konservatorių prezidentė Valerie Pecresse.

REKLAMA

Problema ta, kad įstatymas draudžia miestui skirti finansavimą bet kokiems maldos namams pagal valdžios ir religijos atskyrimo principą. Meras bandė rasti tam išeitį.

„Mieste iki šiol nebuvo tinkamos vietos melstis, todėl per rinkimus įsipareigojau ir vykdžiau pažadus. Suorganizavau ilgalaikę 2000 kv. metrų patalpų nuomą tikėjimui ir kultūrai. Bet įstatymas neleidžia finansuoti maldos namų“, - sako Clichy meras Remys Museau'as.

Bet panašu, kad nieko neišėjo ir musulmonų maldos namai miesto centre buvo uždaryti. Politikų eisenai pasiekus besimeldžiančius musulmonus kyla susistumdymas. Miesto musulmonai čia gatvėse meldžiasi jau nuo kovo mėnesio.

„Manote, tai prabanga melstis gatvėje? Bet meras to nori, nori dalinti visuomenę, kad pirštai būtų nukreipti į mus. Mes ne salafistai, ne fundamentalistai, nekovojame už Prancūzijos islamą. Pasisakome už islamą, kuris gerbia respubliką“, - sako miesto musulmonų bendrijos pirmininkas Hamidas Kazedas.

Skelbiama, kad pastaraisiais dešimtmečiais musulmonų bendruomenė Prancūzijoje smarkiai išaugo, todėl jie tapo labiau matomi. Musulmonų maldos namų problemą vietos politikai ragina spręsti valstybės lygiu.


Rašyti komentarą...
N
NA
2017-11-16 22:52:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
eurodurniai prisidirbo, kaip dabar išsisuks ?
Atsakyti
0

Z
Zigmas
2017-11-17 12:50:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
o mes ne tiems eurodurniams priklausom ? cia nuo musu niekas nepriklauso , ateina i valdzia su vienais pazadais o daro ka nori ir savaip
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų