Moteris iki šiol sapnuoja košmarus: per operaciją vaistai nuo skausmo nesuveikė iki galo

Jungtinės Karalystės ligoninė teisiškai pripažino esanti atsakinga už tai, kad moteriai išsivystė potrauminio streso sutrikimas (PTSS) po to, kai operacijos metu ji išliko sąmoninga.

Virš 30-ies metų pacientė 2018 m. nuvyko į Yeovil rajono ligoninę įprastai ginekologinei operacijai. Moteris teigė, kad kai medicinos komanda pradėjo ją operuoti, ji jautė, kaip chirurgai pjovė jai pilvą, tačiau negalėjo jų apie tai perspėti.

„Kai gulėjau jau operacinėje, pajaučiau, kaip chirurgas įpjovė man į bambą, ir aš pradėjau šaukti, – medicininių pažeidimų teisininkui Irwinui Mitchellui pasakojo pacientė, kuri nenorėjo atskleisti savo vardo. – Tačiau man buvo uždėta deguonies kaukė ir taip pat buvo pakelta speciali uždanga, todėl niekas nereagavo. Kai į mano vidų įdėjo laparoskopą, aš buvau agonijoje, o paskutinis lašas buvo tada, kai pilvą pripildė dujų.“

Nukentėjusioji pasakojo: „Kadangi gimdžiau vaikus, žinojau, kaip jaučiasi epidurinė nejautra, ir tai tikrai nebuvo ta pati patirtis. Toks jausmas, kad anestezija nesuveikė.“

Komanda suprato, kad pacientė patiria nemalonumus, kai padidėjo jos kraujospūdis, tačiau procedūrą jie atliko iki galo, teigia medicininių pažeidimų teisininkai, pridurdami, kad „Yeovil District Hospital NHS Foundation Trust“ pripažino, jog moteriai turėjo būti atlikta ne spinalinė nejautra, o vietinė.

Moteris pasakojo, kad kai ją vežė į operacinę, chirurgas pranešė, kad jis dar niekada neatliko operacijos sąmoningam pacientui. Ji sako, kad ši patirtis ją sutraumavo ir ji vis dar kenčia.

„Aš daug prisikentėjau dėl PTSS, o košmarai, kuriuos sapnuodavau, buvo siaubingi, – sakė ji. – Aš sapnuoju tą vaizdą: guliu ant stalo, o manęs rėkiančios negirdi žmonės, kurie žiūri į mane. Tai baisu ir dėl to pabundu maždaug tris kartus per savaitę.“

Ji pridūrė, kad dabar kenčia nuo paranojos, kai yra aplink gydytojus, ir jos pasitikėjimas medikais žlugo.

„Nors niekas nepakeis to, kas man nutiko, aš tikiuosi, kad ši pamoka bus išmokta, ir ateityje niekas kitas nesusidurs su panašiomis problemomis. Praėję metai buvo tokie sunkūs. Nenorėčiau, kad tai, kas nutiko man, nutiktų kam nors kitam“, – sakė pacientė.

Ligoninės atstovas „The Guardian“ sakė, kad „atrodo, jog nutrūkus komunikacijai buvo panaudotas kitas anestetikas, nei paprastai reikia tokiai operacijai. Apgailestaujame, jei ši pacientė dėl to patyrė kančią“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų