Mokslininkas apie norą kontaktuoti su ateiviais: „siaubinga idėja“

Kai aptiksime ateivių civilizacijas (na, jeigu aptiksime), ir jos nebandys su mumis susisiekti pirmos, susidursime su nauja dilema: ar mums reiktų bandyti užmegzti ryšį?

Žinomas fizikas Michio Kaku aiškiai išreiškė savo požiūrį šiuo klausimu: jis tiki, kad mes rasime ateivius, tačiau kai mums pavyks tai padaryti, mums derėtų vengti bandymų su jais užmegzti kontaktą. Naujame interviu su „The Guardian“, jis plačiau paaiškino savo nuomonę, pavadindamas tai „siaubinga idėja“.

„Greitai orbitoje turėsime „Webb“ teleskopą, kuriuo galėsime stebėti tūkstančius planetų. Būtent todėl ir manau, kad mūsų šansai aptikti gyvybę kosmose yra dideli, – sakė fizikas. –  Kai kurie mano kolegos mano, kad mums reiktų su jais užmegzti kontaktą. Mano nuomone, tai siaubinga idėja. Mes visi žinome, kas prieš daug šimtmečių nutiko Montesumai, kai Meksikoje jis sutiko Kortesą.“

Tiems, kurie nežino: Ispanų pajėgos, vedamos Korteso, žudė beginklius Actekus, kol „Karių kraujas bėgo kaip vanduo“, o tai neskamba kaip puikus pirmojo kontakto su ateiviais rezultatas. M. Kaku jau anksčiau yra apie tai kalbėjęs. Tada jis aiškino, kad ateiviai greičiausiai bus taikūs, ypač jeigu mūsų aptiktos civilizacijos bus tūkstančiais ar net milijonais metų labiau pažengusios nei mes. Tačiau jo nuomone, tai dar nereiškia, kad mums reiktų rizikuoti skelbiant save visatai.

2018 m. jis sakė: „Mes negalime rizikuoti. Mes turėtume stengtis nereklamuoti savo egzistavimo ateiviams kosmose, nes nežinome, kokie yra jų ketinimai.“

Mokslininkas teigia, kad mums gresia pavojus ne todėl, kad ateiviai bus žiaurūs, o labiau dėl to, kad mes jiems visiškai nerūpėsime. Jis palygino mūsų padėtį visatoje su elniu miške. Nors medžiotojai jam kelia grėsmę, tikrasis pavojus yra kelininkai, kurie miške įrengia kelią, ir taip sunaikina jo namus.

„Iš tiesų, jeigu perskaitytumėte H. G. Wellso romaną „Pasaulių karas“, pastebėtumėte, kad autoriaus sukurti marsiečiai nebuvo tokie jau žiaurūs: jie nenorėjo mūsų kankinti, ar daryti kitokius barbariškus dalykus žmonijai. Ne, mes tiesiog maišėmės jiems po kojomis“, – sakė fizikas


Rašyti komentarą...
T
Tai
2021-04-21 09:31:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Štai kas bus pasaulio antikristas, kuriam lenksis visas pasaulis. Dabar jau aišku. Tai bus ateivis iš Oreono žvaigždyno, apsimetęs gelbėtoju. Viskas yra ruošiama. Viskas yra išpranašauta ir aprašyta Biblijoje. Dievas seniai siuntė vaiką, kurį laikė pranašu, įspėti žmonijos, kad pasaulyje apsireikš "gelbėtojas", kuriam bus neįmanoma atsispirti nusilenkti. Bet Dievas įspėjo neapsigauti, nes vientintelis gelbėtojas bus JIS. Kai mums labiausiai JO reikės.
Atsakyti
0

d
dhdh
2021-04-20 22:26:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mokslinininkas pirma pagalvot turetu, kaip paskelbt tiem ateiviam apie zeme. Radijo bangom? Neiseina. Kitas dalykas zeme surade pasijaustu, kaip pasaulis Afrikai pasalapas siuncia ir padevetus rubus. Tai niekas prasidet nenoretu is to kosmoso del zemeje esancio zmoniu kiekio.
Atsakyti
0

Z
Zmogenas
2021-04-21 05:39:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet kokie auksciau issivyste (nes negaletu atskristi) ateivei zmogenu rase turetu isnaikinti. Juk jus patys pelesiais aptraukta vaisiu nuplaunate, o nepradedate su pelesiu bendrauti. Taip, kaip elgiasi zmogenai Zemeje, blogiau nei pelesis ant vaisiaus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų