Minske dešimtys tūkstančių baltarusių protestavo prieš autoritarišką šalies vadovą

Didžiulės protestuotojų minios sekmadienį išėjo į Baltarusijos sostinės Minsko gatves raginti autoritariško prezidento Aliaksandro Lukašenkos perduoti valdžią, nepaisydamos areštų grėsmės ir didelių saugumo pajėgų dislokavimo.

15

Minske tris savaitgalius protestuodavo daugiau kaip 100 tūkst. žmonių, o šį sekmadienį, kaip pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai, minia galėjo būti dar didesnė.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Protestai Minske

Minsko centre buvo dislokuota karių, vandens patranka, šarvuotųjų transporto ir žvalgymo priemonių, bet tai neatbaidė protestuotojų iš įvairiausių visuomenės grupių – nuo tėvų su vaikais iki studentų ir dvasininkų.

Visoje šalyje sekmadienį buvo areštuota apie 250 žmonių, 175 iš jų Minske, nurodo žmogaus teisių centras „Viasna“.

Vidaus reikalų ministerijos atstovai atsisakė patvirtinti šiuos skaičius.

Daug protestuotojų nešė raudonos ir baltos spalvų vėliavas, plakatus. Viena grupė mušė būgnus, grojo kitais instrumentais.

„Nepaisydami lietaus ir valdžios spaudimo, nepaisydami represijų Minske susirinko daug daugiau žmonių nei praėjusį sekmadienį, – žurnalistams sakė opozicijos veikėja Maryja Kalesnikava. – Aš įsitikinusi, kad protestai tęsis, kol mes laimėsime.“

Baltarusijoje jau beveik mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis lyderis A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Opozicijos kandidatė rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja tvirtina laimėjusi rinkimus, bet A. Lukašenkos saugumo pajėgos sulaikė tūkstančius protestuotojų, kurių daugelis kaltino miliciją mušimu ir kankinimais. Slopinant demonstracijas keli žmonės žuvo.

Valdžios spaudžiama S. Cichanouskaja išvyko iš Baltarusijos į kaimyninę Lietuvą.

Daugiau apie situaciją Baltarusijoje stebėkite TV3 žinių reportaže:


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-09-07 10:43:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriau pagalvokite kaip gelbeti Klaipedos uosta, jeigu nenorite neramumu viduje.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų