naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Australijos antrajame pagal dydį Australijos mieste Melburne pirmadienį buvo paskelbta komendanto valanda, dėl kurios gyventojai naktį negalės palikti namų, valdžiai mėginant suvaldyti koronaviruso delta atmainos protrūkį.

Australijos antrajame pagal dydį Australijos mieste Melburne pirmadienį buvo paskelbta komendanto valanda, dėl kurios gyventojai naktį negalės palikti namų, valdžiai mėginant suvaldyti koronaviruso delta atmainos protrūkį.

REKLAMA

Daugiau nei 5 mln. Melburno gyventojų nuo pirmadienio vakaro negalės palikti savo namų nuo 21 iki 9 val., o būtiniausi darbuotojai galės tuo metu išeiti į lauką tik turėdami leidimą.

Viktorijos valstijos premjeras Danielis Andrewsas (Danielis Endriusas) pareiškė, kad toks sprendimas priimtas po virtinės savaitgalį vykusių vakarėlių gatvėse ir baruose bei susibūrimų namuose. Premjero teigimu, naujausias protrūkis Melburne pasiekė „lūžio tašką“.

„Matėme, kaip daugybė skirtingų žmonių nesilaiko šių taisyklių, nedaro to, ką turėtų, ir priima tikrai prastus sprendimus“, – pažymėjo D. Andrewsas.

REKLAMA

Jis taip pat paskelbė, kad nurodymas nepalikti namų bus pratęstas iki rugsėjo 2 dienos, teigdamas, kad miestui būtina išvengti Sidnėjaus, „kur padėtis faktiškai nekontroliuojama“, likimo.

REKLAMA

Karantino laikosi daugiau nei 8 mln. žmonių Naujojo Pietų Velso valstijoje, įskaitant Sidnėjų, kur gyventojams šie apribojimai taikomi jau beveik du mėnesius.

Labiausiai apgyvendintoje Australijos valstijoje nuo protrūkio pradžios birželio viduryje buvo užregistruota per 8 200 COVID-19 atvejų, 56 žmonės nuo šios infekcijos mirė.

Šalyje nuo koronaviruso paskiepytų gyventojų procentas yra palyginti mažas.

Pirmadienį šiauriniame Darvino mieste buvo paskelbta apie skubaus karantino įvedimą, o maždaug 150 tūkst. gyventojų buvo liepta tris dienas susilaikyti nuo neesminių išvykų. Tokių priemonių imtasi testu patvirtinus koronavirusą vienam vyrui.

REKLAMA

„Nusprendėme greitai įsivesti karantiną dėl to, ko nežinome“, – sakė Šiaurės teritorijos vyriausiasis ministras Michaelas Gunneris (Maiklas Ganeris).

„Yra labai realus pavojus, kad šis virusas bus perduotas kitiems“, – pridūrė jis.

Australijos sostinėje Kanberoje karantinas taip pat galios iki rugsėjo 2 dienos, miestui grumiantis su nedideliu, bet augančiu koronaviruso protrūkiu.

Australija sulaukė tarptautinių pagyrimų už sėkmingą pandemijos valdymą pradiniais jos etapais, tačiau pastaraisiais mėnesiais jai sunkiai sekasi pažaboti itin užkrečiamos koronaviruso delta atmainos plitimą.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl pakartotino ir ilgo karantino kai kuriuose miestuose gyventojai yra pavargę nuo suvaržymų, valdžiai laikantis „nulinės“ COVID-19 politikos, kol bus paskiepyti bent 70 proc. visų piliečių.

Lėtai prasidėjusi nacionalinė vakcinavimo kampanija pastarosiomis savaitėmis įgauna pagreitį: dabar visiškai paskiepyti yra ketvirtadalis visų australų, į šalį pristatoma vis daugiau preparatų.

Australijoje, turinčioje 25 mln. gyventojų, nuo pandemijos pradžios užregistruota daugiau kaip 39 tūkst. COVID-19 atvejų, 966 užsikrėtę asmenys mirė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų