Ruso pasaka baigėsi: Džokovičius prasibrovė į „Australian Open“ finalą

Melburne (Australija) vykstančiame prestižiniame „Didžiojo kirčio“ serijos „Australian Open“ teniso turnyre užtikrintai į finalą pateko serbas Novakas Džokovičius (ATP-1), kuris pusfinalyje per 1 valandą 55 minutes 6:3, 6:4, 6:2 nugalėjo turnyro stebukladarį rusą Aslaną Karacevą (ATP-114). Šie tenisininkai vienas prieš kitą žaidė pirmą kartą.

A.Karacevas pirmus 7 pusfinalio geimus garbingai laikėsi prieš serbą ir nesuteikė jam „break pointo“ galimybių. Visgi 8-ajame geime N.Džokovičius laimėjo varžovo padavimų seriją bei susikrovė pergalingą pranašumą.

Antrajame sete serbas startavo itin galingai ir atitrūko net 5:1, tačiau A.Karacevas nepasidavė ir pabandė sukurti dar vieną savo stebuklą. Rusas laimėjo varžovo padavimų seriją, spurtavo 3:0 ir nedaug trūko, kad visiškai išliptų iš gilios duobės. A.Karacevas 10-ajame geime susikūrė du „break pointus“, bet nepajėgė išlyginti rezultato.

Paskutinį finalo trečdalį serbas vėl pradėjo geriau (2:0), bet rusas nenorėjo lengvai pasiduoti ir atstatė pusiausvyrą (2:2). Tuomet N.Džokovičius galingai sužaidė 4 geimus iš eilės, laimėjo dvi varžovo padavimų serijas ir įtikinamai žengė į finalą.

Net 8 „Australian Open“ vyrų vienetų titulus turintis serbas yra visų laikų rekordininkas. Iki šiol jis „Australian Open“ turnyre nė karto nėra pralaimėjęs pusfinalio ir finalo mačų, o savo varžovą sužinos penktadienį, kai susitiks rusas Daniilas Medvedevas (ATP-4) ir graikas Stefanos Tsitsipas (ATP-6).

A.Karacevas „Australian Open“ turnyrą pradėjo nuo kvalifikacijos ir pirmą kartą karjeroje pateko į tokio rango turnyro pagrindinį etapą.

Čia jis sukūrė tikrą stebuklą, pasiekdamas pusfinalį. Jis tapo vos antruoju kvalifikacijos dalyviu, kuris „Australian Open“ pagrindiniame etape pasiekė pusfinalį. Anksčiau, 1977 m., tai padarė tik Bobas Giltinanas.

Bendrą „Australian Open“ prizų fondą sudaro net 80 mln. Australijos dolerių (apie 51 mln. eurų).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų