Džokovičius po alinančios kovos pasiekė „Australian Open“ pusfinalį

Melburne (Australija) vykstančiame prestižiniame „Didžiojo kirčio“ serijos „Australian Open“ teniso turnyre į pusfinalį iškopė serbas Novakas Džokovičius (ATP-1), kuris po pusketvirtos valandos kovos 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 7:6 (8:6) įveikė vokietį Alexanderį Zverevą (ATP-7). Tai buvo 7-a serbo pergalė prieš vokietį per 10 jų mačų.

A.Zverevas jau pirmajame geime laimėjo varžovo padavimų seriją ir ilgą laiką turėjo pranašumą. Vokietis setą galėjo laimėti dar devintajame geime, bet nerealizavo „break pointo“. Negana to, dešimtajame geime A.Zverevas neatlaikė įtampos ir pralaimėjo savo padavimų seriją, nors iki tol varžovui nebuvo suteikęs nė vieno „break pointo“.

Pratęsimas klostėsi labai permainingai. N.Džokovičius jį pradėjo geriau (2:0), tada pralaimėjo 3 taškus iš eilės, atsakė 2 laimėtais taškais, bet tada pralaimėjo paties įžaistą kamuoliuką ir rezultatas vėl tapo lygus (4:4).

Vėliau abu tenisininkai kiek sėkmingiau pradėjo žaisti savo padavimų metu, kol tą seriją nutraukė A.Zverevas, laimėjęs serbo įžaistą kamuoliuką. Vokietis tada išsiveržė į priekį 7:6 ir savo padavimu užbaigė setą.

Antrajame sete tokios įtampos nebuvo – N.Djokovičius laimėjo 4 pirmuosius geimus ir ramiai užbaigė setą. Trečiajame sete jau A.Zverevas turėjo solidų pranašumą (3:0, 4:1) ir privertė nervintis serbą, bet tada N.Djokovičius įjungė aukštesnę pavarą ir atsakė lemiamu spurtu 5:0.

Permainingas buvo ir ketvirtasis setas. Nedaug trūko, kad A.Zverevas būtų susikrovęs triuškinantį pranašumą 4:0, tačiau ketvirtajame geime nerealizavo trijų „break pointų“. Tada jau N.Džokovičius pradėjo lipti iš duobės, laimėjo varžovo padavimų seriją ir atstatė pusiausvyrą (3:3).

A.Zverevas bandė susigrąžinti iniciatyvą, tačiau aštuntajame geime pralaimėjo du „break pointus“. Dvyliktajame geime serbas vėl turėjo problemų savo padavimų metu, tačiau A.Zverevas nerealizavo „set pointo“ ir teko žaisti pratęsimą.

REKLAMA

Papildomoje seto dalyje žaidimas taškas į tašką tęsėsi labai ilgai (1:1, 3:3, 5:5, 6:6), kol serbas pirmasis sugebėjo laimėti varžovo paduotą kamuoliuką (7:6). Serbas tuomet „smeigė“ 23-ią neatremiamą padavimą ir įtvirtino savo pergalę.

Pusfinalyje N.Džokovičiaus lauks turnyro stebukladarys rusas Aslanas Karacevas (ATP-114). Jis 2:6, 6:4, 6:1, 6:2 eliminavo bulgarą Grigorą Dimitrovą (ATP-21).

Bendrą „Australian Open“ prizų fondą sudaro net 80 mln. Australijos dolerių (apie 51 mln. eurų).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų