• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš miesto pasitraukusi Ukrainos Mariupolio miesto taryba sekmadienį pasmerkė Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitą į šį apgriautą uostamiestį, kuris po ilgos apgulties pernai pateko Maskvos kontrolėn.

Iš miesto pasitraukusi Ukrainos Mariupolio miesto taryba sekmadienį pasmerkė Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitą į šį apgriautą uostamiestį, kuris po ilgos apgulties pernai pateko Maskvos kontrolėn.

REKLAMA

„Tarptautinis nusikaltėlis V. Putinas apsilankė okupuotame Mariupolyje. Jis stebėjo „miesto atstatymą“... naktį. Tikriausiai tam, kad dienos šviesoje nematytų savo „išvadavimo“ nužudyto miesto“, – savo platformos „Telegram“ paskyroje pranešė miesto taryba.

Kremlius: V. Putino vizitas į Mariupolį buvo „spontaniškas“

Kremlius sekmadienį pareiškė, kad prezidento Vladimiro Putino kelionė į Mariupolį Ukrainoje buvo „spontaniška“ po savaitgalį įvykusio netikėto vizito į apgultą uostamiestį.

„Viskas buvo labai spontaniška“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, kalbėdamas apie pirmąją V. Putino kelionę į šį miestą nuo konflikto pradžios praėjusiais metais. Jis pridūrė, kad „judėjimas po miestą taip pat nebuvo planuotas“, kaip ir jo susitikimas su vietos gyventojais.

REKLAMA
REKLAMA

Putinas po Krymo apsilankė Mariupolyje

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas apsilankė Mariupolio mieste, sekmadienį pranešė Rusijos valstybinė žiniasklaida, praėjus beveik metams po to, kai Maskva pareiškė užėmusi šį strateginį uostamiestį.

REKLAMA

Tai pirmoji Rusijos vadovo kelionė į Donbaso regioną nuo konflikto Ukrainoje pradžios praėjusių metų vasarį.

Ši kelionė vyko po to, kai Tarptautinis baudžiamasis teismas išdavė V. Putino arešto orderį dėl įtariamo Rusijos vykdyto tūkstančių Ukrainos vaikų deportavimo konflikto metu.

V. Putinas sraigtasparniu atskrido į Mariupolį ir automobiliu apvažiavo miestą, pranešė naujienų agentūra TASS, cituodama Kremlių.

Apie V. Putino vizitą į Mariupolį paskelbta po to, kai šeštadienį jis netikėtai nuvyko į Krymą paminėti devintųjų pusiasalio aneksijos metinių.

REKLAMA
REKLAMA

Mariupolyje jis lankėsi įvairiose vietose, kalbėjosi su gyventojais ir buvo supažindintas su miesto atstatymo darbų ataskaita, praneša valstybinė žiniasklaida.

Praėjusių metų puolimo pradžioje Rusija prieš Mariupolį pradėjo plataus masto kampaniją ir sunaikino plieno gamyklą „Azovstal“, kuri buvo paskutinė Ukrainos pajėgų atrama mieste.

Rusijos valstybinė televizija rodė, kaip jis lankosi Juodosios jūros uostamiestyje Sevastopolyje, lydimas Maskvos paskirto vietos gubernatoriaus Michailo Razvožajevo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per susirašinėjimo programėlę „Telegram“ M. Razvožajevas sakė, kad V. Putinas vaizdo ryšiu turėjo dalyvauti vaikų meno mokyklos atidaryme.

„Bet Vladimiras Vladimirovičius atvyko asmeniškai. Pats. Už vairo. Nes tokią istorinę dieną prezidentas visada yra su Sevastopoliu ir Sevastopolio žmonėmis“, – teigė jis.

Rusija aneksavo Krymą 2014 metais po referendumo, kurio Kyjivas ir tarptautinė bendruomenė nepripažino.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sausio mėnesį kalbėdamas Šveicarijoje vykusiame Pasaulio ekonomikos forume sakė, kad siekia susigrąžinti Krymą, nors Maskva atsisako įtraukti jį į galimas taikos derybas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų