Macronas žada „dar gražiau“ atstatyti Dievo Motinos katedrą

Pirmadienio gaisras, nuniokojęs garsiąją Paryžiaus katedrą, sukrėtė visą Prancūziją. Sudegė šventovės – labiausiai turistų lankomo Prancūzijos objekto – stogas, nugriuvo jos smailė, buvo prarasta vertybių ir meno kūrinių, apgadinti kone 8 tūkst. vamzdžių turintys vargonai.

Nors kai kurie ekspertai sakė, kad atstatymas užtruks dešimtmečius, E. Macronas kreipdamasis į šalies gyventojus paskelbė trumpą terminą ir gyrė Prancūzijos sugebėjimą mobilizuotis bei susivienyti nelaimės akivaizdoje.

Prancūzų milijardieriai ir kompanijos jau pažadėjo maždaug 700 mln. eurų šiam gotikiniam šedevrui atkurti.

Ugnis pasigailėjo katedros sienų, bokštų ir garsiųjų langų vitražų. Išdidūs E. Macrono komentarai rodo, kad jis nori katedros rekonstrukciją užbaigti iki 2024-ųjų Paryžiaus olimpiados.

„Atstatysime katedrą dar gražiau ir aš noriu, kad ji būtų užbaigta per penkerius metus, – iš Eliziejaus rūmų pareiškė E. Macronas. – Ir mes galime tai padaryti.“

Pasak prezidento, Dievo Motinos katedros gaisras atskleidė, kas yra geriausia susiskaldžiusioje šalyje, kurią nuo lapkričio krečia protestai prieš jo valdymą.

„Mūsų istorija niekada nesustoja, visada susidursime su išbandymais, kuriuos reikės įveikti“, – pridūrė jis.

Visų Prancūzijos katedrų varpai skambės trečiadienį 18 val. 50 min. vietos (19 val. 50 min. Lietuvos) laiku – 48 valandos po gaisro pradžios.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų