Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskutinysis Sovietų Sąjungos vadovas Michailas Gorbačiovas prisipažino pramiegojęs Berlyno sienos griuvimą. 1989-aisiais naktį iš lapkričio 9 dienos į 10-ąją jis miegojo ir nebuvo pažadintas, Vokietijos žurnalui pasakojo dabar 82-ejų M. Gorbačiovas. "Bet to ir nereikėjo. Aš detales sužinojau ankstyvą rytą. Nes mūsų pozicijos iš pat pradžių buvo aiškios", - kalbėjos jis.

REKLAMA

Anot M. Gorbačiovo, padalyta Vokietija buvo sulėtinto veikimo bomba, su kuria Europa ilgai nebūtų galėjusi gyventi. Jis teigė esąs įsitikinęs, kad Vokietijos susivienijimas pasitarnavo visų interesams. "Nors tada prieš buvo ir Didžioji Britanija, ir Prancūzija", - sakė Nobelio taikos premijos laureatas, kurį cituoja agentūra AFP.

"Perestroikos" tėvu vadinamas M. Gorbačiovas interviu kaltino Vakarus nepakankama parama jo šaliai anuomet. Kai reformų metais tuometinėje Sovietų Sąjungoje paaštrėjo socialinė padėtis ir kova dėl valdžios, jis veltui 1991-aisiais prašęs Vakarų paskolos. "Kartais man atrodė, kad kai kurie tada po stalu trynė rankas, galvodami apie blogą mūsų šalies situaciją", - kalbėjo M. Gorbačiovas. Tačiau būtent Sovietų Sąjunga esą savo nusiginklavimo iniciatyva pradėjo Šaltojo karo pabaigą ir Vokietijos suvienijimą.

REKLAMA
REKLAMA

M. Gorbačiovas pasakojo kasdien galvojantis apie 1999 metais nuo leukemijos mirusią savo žmoną Raisą. "Ji visada buvo su manimi. Ji atidavė viską dėl mano sėkmės ir mano karjeros. Aš turėjau ją saugoti", - sakė jis. Raisa esą labai kentėjo dėl kritikos, kurios jis sulaukdavo dėl savo reformų politikos.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų