Lukašenka: Baltarusija įveikė koronaviruso epidemiją

Baltarusija įveikė koronavirusinės infekcijos COVID-19 epidemiją, antradienį skaitydamas metinį pranešimą parlamente pareiškė šalies prezidentas Aleksandras Lukašenka.

„Ji (epidemija) rimtai patikrino mūsų visuomenės atsparumą. Pagrindinė išvada: mes išlaikėme šį egzaminą ir susidorojome su šia bėda! Kas ne aklas, tai mato!“ – tvirtino prezidentas.

Žada baltarusių atlyginimus padvigubinti

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka žada perrinkimo atveju atlyginimus šalyje per penkerius metus dvigubinti.

„Per penkerių metų laikotarpį vidutinis atlyginimas Baltarusijoje išaugs dukart“, – teigiama A. Lukašenkos rinkimų programoje, kuri antradienį paskelbta laikraštyje „Zvezda“.

„Šiuo tikslu mes suteiksime maksimalią paramą investuotojams, pirmiausia vietiniams. Tiems, kurie yra pasirengę sąžiningai ir teisingai investuoti į mūsų šalį, bus suteiktos kuo paprastesnės sąlygos verslui“, – žada A. Lukašenka.

Be to, jo tikinimu, bus suteiktos absoliučiai vienodos galimybės ir sąlygos privačioms ir valstybinėms įmonėms“

A. Lukašenka žada panaikinti šalies priklausomybę nuo naftos ir dujų sektoriaus.

„Padėtis parodė, kaip svarbu pašalinti šalies priklausomybę nuo naftos ir dujų, finansų ir kitų sričių. Spręsdami šiuos klausimus, seksime pasaulines naujų pramonės šakų kūrimo tendencijas“, – rašoma programoje.

„Mes tai darome gerai (aukštųjų technologijų, branduolinė energija, kosmosas). Tęsime aktyvų skaitmenizavimą ir visavertės „žaliosios ekonomikos“ (ekologiškų produktų, elektrinio transporto, atsinaujinančių energijos šaltinių) formavimą“, – tęsė jis.

A. Lukašenka atmeta „šoko terapijos“ ekonomikai galimybę.

„Todėl, kad už radikalias reformas teks sumokėti labiausiai neapsaugotiems gyventojams – tiems, kurie visą gyvenimą dirbo ir iškėlė šalį iš „perestroikos“ eros griuvėsių“, – teigė ilgametis Baltarusijos lyderis.

Jo žodžiais, reformų esmė bus – „jau sukurto tobulinimas.

Baltarusijos prezidento rinkimai vyks rugpjūčio 9-ąją, išankstinis balsavimas – rugpjūčio 4-8 dienomis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų