Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas nesutarimus dėl parlamento rinkimų Moldovoje rezultatų ragina spręsti dialogo keliu.
"Esame labai susirūpinę besiklostančia situacija Moldovoje ir atidžiai ją sekame. Kviečiame konfliktuojančias puses nedelsiant susilaikyti nuo jėgos ir smurto panaudojimo, o nesutarimus spręsti dialogo keliu. Manome, kad šiuo metu svarbiausia stabilizuoti situaciją ir išvengti galimų aukų", - sakė V.Ušackas.
Moldovos komunistų partijos pergalės parlamento rinkimuose suerzinti protestuotojai antradienį įsiveržė į Moldovos parlamentą ir prezidentūrą. Šalies sostinėje Kišiniove tūkstančiai protestuotojų susirinko į mitingą, kuris prasidėjo taikiai, tačiau vėliau prasiveržus smurtui demonstrantai apmėtė akmenimis komunisto prezidento Vladimiro Voronino kanceliariją.
Pasak naujienų agentūros AFP, policija prieš mėginančius įsiveržti protestuotojus panaudojo vandens patranką, per riaušes buvo sužeista daugiau nei 30 protestuotojų ir policininkų.
Dauguma į Kišiniovo gatves išėjusių protestuotojų iš pažiūros buvo jaunesni nei 25 metų. Daugelis iš jų pirmąkart balsavo sekmadienį įvykusiuose rinkimuose ir nusivylė jų rezultatais. Apie rengiamą mitingą daugelis sužinojo gavę plačiai išsiuntinėtas SMS žinutes.
Oficialios žiniasklaidos priemonės nieko nepraneša apie incidentą, tačiau buvo paskelbta, kad 19.30 val. prezidentas V.Voroninas kreipsis į tautą.
Susirūpinimą dėl Moldovoje kilusio smurto antradienį išreiškė ir Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Javieras Solana (Chavjeras Solana).
Moldovoje sekmadienį vykusius parlamento rinkimus absoliučia persvara laimėjo proeuropietiški komunistai, užsitikrinę 49,92 proc. balsų. Antroje vietoje po valdančios Moldovos komunistų partijos (PCM), kuriai vadovauja V.Voroninas, yra Liberalų partija, laimėjusi 12,9 proc. balsų, treti liko liberalai demokratai (LPDM) su 12,24 proc. balsų. 6 proc. slenkstį dar įveikė susivienijimas "Mūsų Moldova", kuris laimėjo 9,93 proc. paramą.
Rinkimų komisijos duomenimis, į balsavimo apylinkes atėjo 59 proc. užregistruotų rinkėjų.
Rinkimus stebėjo maždaug 3 tūkst. Moldovos nevyriausybinių organizacijų, taip pat Europos Tarybos, Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos ir Nepriklausomų Valstybių Sandraugos atstovų.