Lenkijos-Lietuvos generolas ir JAV herojus galėjo būti moteris

Žečpospolitos ir JAV revoliucijos generolas, kovotojas už Amerikos kolonijų laisvę Kazimieras Pulaskis buvo arba moteris, arba interseksualas, teigiama naujame mokslininkų tyrime.

Bajorų kilmės K. Pulaskis būdamas 19 metų įstojo į Baro konfederacijos gretas, kuri XVIII a. viduryje kovėsi su Rusijos imperijos primetama politika bendrai Lietuvos ir Lenkijos valstybei.

Ten jam mūšiai prieš gerai organizuotą Rusijos armiją sekėsi ne taip gerai, kaip strategavimas JAV, kur jis gavo „Amerikos kavalerijos tėvo“ vardą. 1772-aisiais, lenkų ir lietuvių sukilėliams patyrus sutriuškinimą, jis buvo priverstas bėgti iš pradžių į Turkiją, o vėliau į Prancūziją, kur susitiko su Benjaminu Franklinu ir sutiko atsišaukti į jo prašymą prisidėti prie JAV nepriklausomybės kovų, rašoma BBC.

K. Pulaskis daug prisidėjo prie būsimos JAV kariuomenės kavalerijos suformavimo Trylikos kolonijų (būsimosios 13 valstijų) ir nepriklausomybės nuo Didžiosios Britanijos karo metu.

Prieš 20 metų mokslininkai pirmą sykį aptiko, kad skeletas, kuris yra priskiriamas K. Pulaskiui, turi itin charakteringus moteriškus bruožus.

Tuomet galutinių išvadų pateikti nepavyko, tačiau dabar skeleto „savininką“ pavyko nustatyti oficialiai, pritaikius DNR tyrimą. Tai iš tiesų yra K. Pulaskis ir tuo pačiu jis turi moteriškų bruožų.

Generolo skeletas

JAV yra žinoma istorinė legenda, kad Kazimieras Pulaskis 1777-aisiais mūšio prie Brendivaino metu išgelbėjo gyvybę ir būsimam JAV prezidentui George’ui Washingtonui.

Teigiama, kad būtent lenkų kilmės generolas saugiai išvedė būsimąjį JAV prezidentą ir kitus karius po pralaimėjimu pasibaigusio mūšio.

34-erių K. Pulaskį sužeidė Savanos apsiausties metu, netrukus žymus karvedys mirė.

Generolas buvo palaidotas Savanoje, geležiniame konteineryje, jam buvo pastatytas paminklas. Prieš 20 metų paminklą laikinai nukėlė, o K. Pulaskio skeletą pradėjo tirti mokslininkai.

Generolo palaikus tyrinėję antropologas Charlesas Merbsas ir teismo medicinos ekspertė Karen Burns aptiko dalykų, kurie juos pribloškė.

REKLAMA

„Daktarė Burns man pasakė: „užeik ir pažiūrėk į skeletą, tik nepradėk rėkti, – cituojamas Ch. Merbsas. – Ji sakė – įsižiūrėk įdėmiai, o tuomet susėskime ir pakalbėkime apie tai“.

„Aš atėjau, ir iškart supratau, apie ką ji kalba. Skeletas buvo toks panašus į moterišką, kad abejonių beveik neliko“, – tvirtino mokslininkas.

DNR tyrimo pagalba

Po to dar reikėjo įrodyti, kad kaulai išties priklausė K. Pulaskiui ir nebuvo apkeisti laidojant. Iš pradžių buvo tyrinėjamos sužeidimų žymės: ant skeleto jų buvo pakankamai, ir jie atitiko raitelio bei kario patirtus sužalojimus.

Tuomet atėjo DNR tyrimo eilė. Reikalingas mokslininkams DNR kodas yra perduodamas moteriška linija, todėl jiems teko susirasti generolo giminaitę proanūkę.

Tačiau prieš 20 metų DNR tyrimo metodai nebuvo labai pažengę, todėl rezultatų gauti nepavyko. Kaulai ir vėl buvo palaidoti, o išvadas mokslininkams teko pateikti su „nuomonės“ žyme.

K. Pulaskį pamiršo, tačiau neseniai trys kiti mokslininkai nusprendė grįžti prie JAV išsivadavimo kovų herojaus lyties klausimo ir ištyrė skeletą šiuolaikiškais metodais.

Pasirodo, kaulai iš tiesų buvo K. Pulaskio – DNR testas parodė visišką atitikimą.

Interseksualumas

Interseksualumas – gimimas su požymiais, būdingais abiem lytims, – pasitaiko ne taip jau ir retai. JT duomenimis, tokie žmonės sudaro 1,7 proc. žmonijos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų