Lenkijoje parlamentarės išreiškė palaikymą LGBT per prezidento Dudos inauguraciją

Grupė Lenkijos opozicijos parlamentarių ketvirtadienį vykstant valstybės vadovo prisaikdinimo antrai kadencijai ceremonijai vilkėjo vaivorykštės spalvų drabužius, protestuodami dėl prezidento Andrzejaus Dudos pareiškimus prieš LGBT bendruomenę.

Įstatymų leidėjos, tarp kurių buvo kairiosios partijos „Razem“ („Kartu“) narių, dėvėjo ryškių spalvų drabužius ir vaivorykštės spalvų apsaugines kaukes. Jos išsiskyrė iš kitų ceremonijos dalyvių, apsirengusių labiau įprastų spalvų drabužiais.

„Lenkijos prezidentas turėtų ginti visų piliečių teises“, – per „Twitter“ parašė viena iš proteste dalyvavusių „Razem“ deputačių Magda Biejat.

Per rinkimų kampaniją A. Duda buvo plačiai kritikuojamas už savo pareiškimus, nukreiptus prieš, anot jo, „LGBT ideology“, kurią jis lygino su naujos formos komunistine indoktrinacija.

Prezidentas yra remiamas valdančiosios konservatyvios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS), o jos įstatymų leidėjai per inauguracijos ceremoniją Varšuvoje, plojo ir skandavo A. Dudą palaikančius šūkius.

Daugelis opozicijos parlamentarų ir iškilių visuomenės veikėjų ceremonijoje apskritai nedalyvavo, juolab kad pastaruoju metu visoje Lenkijoje gausėjo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų ir užsikrėtė kai kurie politikai.

Prezidento rinkimai turėjo vykti gegužę, bet jų antrą ratą dėl koronaviruso pandemijos teko atidėti iki liepos 12 dienos.

A. Duda laimėjo nedidele 51 proc. persvara prieš liberalių pažiūrų Varšuvos merą ir ketvirtadienį buvo prisaikdintas naujai penkerių metų kadencijai.

Valstybės vadovas sakė, kad rinkimai buvo „sunkūs“, bet taip pat „demokratiški, sąžiningi ir labai veiksmingi“, nors opozicija ir tarptautiniai stebėtojai kritikavo A. Dudos naudojimąsi visuomeninės žiniasklaidos palaikymu.

Trečiadienį Lenkijos policija pareiškė įtarimus trims asmenims, praeitą savaitę Varšuvoje užkabinusiems vaivorykštės spalvų vėliavas ant keleto statulų, įskaitant vieną, vaizduojančią Jėzų Kristų.

Ši trijulė buvo apkaltinta paminklų išniekinimu ir tikinčiųjų jausmų įžeidimu. Jiems gresia iki dvejų metų įkalinimo, jeigu prokurorai imsis nagrinėti šią bylą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų