• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda pasirašė įstatymo dėl pagalbos pabėgėliams iš Ukrainos pataisas, pranešė prezidento kanceliarijos spaudos tarnyba.

12

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda pasirašė įstatymo dėl pagalbos pabėgėliams iš Ukrainos pataisas, pranešė prezidento kanceliarijos spaudos tarnyba.

REKLAMA

Įstatymo pakeitimais Ukrainos pabėgėlių laikinos apsaugos terminas pratęsiamas nuo 2024 m. birželio 30 d. iki 2025 m. rugsėjo 30 d. Tokiu būdu ukrainiečiai ir toliau galės naudotis medicinos paslaugomis, šeimos ir socialinėmis išmokomis. 

Pakeitime taip pat nurodoma, kad nuo liepos 1 d. finansinė parama lenkams, priėmusiems ukrainiečių pabėgėlius, bus galima tik pagal susitarimą su vietos valdžios institucijomis. 

Tačiau įstatymas numato, kad Lenkijoje bus panaikinta vienkartinė 300 zlotų (69 eurų) dydžio socialinė parama pabėgėliams iš Ukrainos. Be to, planuojama nustatyti konkrečius pagrindus, kuriais remiantis būtų galima panaikinti leidimą ukrainiečiams laikinai gyventi Lenkijoje.

Išmokos vaikams

Pakeitimuose taip pat numatoma, kad išlaikymo pabėgėlių vaikams skyrimas ir mokėjimas priklausys nuo to, ar vaikai mokosi Lenkijos švietimo įstaigoje. Kalbama apie 800 zlotų (185 eurų) dydžio paramą, o pagal programą „Gera pradžia“ – 300 zlotų (69 eurų) išmoką, kurią moksleivių tėvai gauna kartą per metus mokyklinėms prekėms įsigyti ir pasirengti naujiems mokslo metams. 

REKLAMA
REKLAMA

Be to, naujajame įstatyme apibrėžiamas maksimalus 36 mėnesių laikotarpis, per kurį ukrainiečių moksleiviai gali dalyvauti papildomose nemokamose lenkų kalbos pamokose. Sprendimas bus taikomas mokiniams, kurie pradėjo lankyti pamokas 2022–2023 ir 2023–2024 mokslo metais.

REKLAMA

Naujosios taisyklės dėl išmokų ukrainiečių vaikams, kurie lanko lenkišką mokyklą ar darželį, įsigalios nuo išmokų laikotarpio, prasidedančio 2025 m. birželio 1 d., ir nuo 2025–2026 mokslo metų.

Savo ruožtu, norėdami gauti PESEL numerį, ukrainiečių pabėgėliai turės parodyti kelionės dokumentą, o prašymą dėl PESEL su UKR statusu reikės pateikti „iš karto po atvykimo“ į Lenkiją.

Labai teisingai tik Lietuva sulindusi ukrams į užpakalį
Jokiu piniginiu ismoku grynaisiais is viso neturetu buti, Vokietija jau realizuoja su 2 metais pavelavimu - isduodama spec. korteles, kurios uzsienyje negalioja. As dar prideciau, kad jiems turetu rubus ir viska ko butino reikia tik padevetus, isskyrus higienos reikmenys, ar bent nenaujus duot, o ne aprupinet viskuo is parduotuviu. Jie cia pas mus turi irgi stengtis taupiai gyventi ir buti dekingi, o ne kaltinti visus ir imti kiek i kisenes telpa.
Tikrai tik rusai ir atvyksta su ukrainietiškais pasais.
Kiek galima nedirbančius remti, ir dar visokių negerų dalykų pridirbo.
Atvykėliai tampa labai nedėkingi ir tik išnaudoja vietinius mokesčių mokėtojus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų