Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Latvija iškart perspėjo Rusijos piliečius, kad nuo V. Putino paskelbtos „dalinės mobilizacijos“ bandantiems pabėgti rusams vizos dėl humanitarinių priežastinių nebus išduodamos.

Latvija iškart perspėjo Rusijos piliečius, kad nuo V. Putino paskelbtos „dalinės mobilizacijos“ bandantiems pabėgti rusams vizos dėl humanitarinių priežastinių nebus išduodamos.

REKLAMA

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius rašė: „Dėl saugumo priežasčių Latvija neišduos humanitarinių ar kitokio tipo vizų tiems Rusijos piliečiams, kurie vengia mobilizacijos ir nekeis sienos kirtimo ribojimų Rusijos gyventojams, turintiems Šengeno vizas, priimtų rugsėjo 19-ąją“.

Jis taip pat pridūrė, kad Latvija konsultuosis su šalies sąjungininkais dėl bendrų veiksmų atsakant į Rusijoje paskelbtą mobilizaciją. E. Rinkevičius pažymėjo, kad karinės grėsmės lygis šalyje išlieka žemas.

REKLAMA

Paskelbė dalinę mobilizaciją

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį, kreipdamasis į tautą, paskelbė apie dalinę mobilizaciją šalyje. Prasidedanti dalinė mobilizacija apims tuos asmenis, kurie yra atsargos kariai ir kurie buvo atlikę tarnybą Rusijos kariuomenėje, turi atitinkamą karinę specialybę ir patirtį.

Sprendimą dėl dalinės mobilizacijos V. Putinas aiškino tuo, esą Vakarai „bando padalyti ir sunaikinti Rusiją“, o Kyjivas planuoja perkelti karo veiksmus į Rusijos teritoriją.

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat tvirtino, kad jei iškils grėsmė Rusijos teritoriniam vientisumui, šalis panaudos visas turimas priemones.

V. Putino kreipimasis nuskambėjo kitą dieną po to, kai okupuotoms Ukrainos teritorijoms Maskvos primesta valdžia paskelbė planus surengti aneksinius referendumus dėl prisijungimo prie Rusijos.  

Baltijos šalys ir Lenkija uždarė sienas Rusijos turistams

Rusėjo 19-ąją Lietuvoje pradeda galioti draudimas per Europos Sąjungos (ES) išorės sienas įsileisti Rusijos turistų. Tokia pati tvarka pradėjo veikti ir Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje. 

Pagal Vyriausybės patvirtintus kriterijus, Lietuvos pasieniečiai į šalį įleis Rusijos diplomatus, disidentus, pervežimo bendrovių darbuotojus, ES piliečių šeimų narius, taip pat Šengeno zonos valstybių leidimus gyventi ar ilgalaikes nacionalines vizas turinčius rusus.

Taip pat jie toliau galės per Lietuvą tranzitu traukiniais keliauti į Kaliningrado sritį ir iš jos.

Draudimas įleisti Rusijos piliečius numatytas Seimo priimtame nutarime dėl nepaprastosios padėties paskelbimo Rusijos ir Baltarusijos pasienyje. Jis galios mažiausiai iki gruodžio 16 dienos imtinai.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, atsisakydami įleisti kriterijų neatitinkantį Rusijos pilietį į Lietuvos teritoriją, turės teisę panaikinti arba atšaukti jo vizą.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų