Laschetas ves Merkel partiją į rinkimus

Angelos Merkel konservatoriai antradienį patvirtino Armino Lascheto paskyrimą kandidatu į kanclerius rugsėjį įvyksiančiuose rinkimuose, o jo varžovas po įnirtingos kovos galiausiai visgi nusileido.

„Kauliukas iškrito. Arminas Laschetas yra kandidatas į kanclerius“, – antradienį sakė Markusas Soederis.

Po daugiau kaip šešias valandas trukusių derybų 46 Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) vykdomosios valdybos nariai surengė slaptą balsavimą internetu ir jo metu 77,5 proc. balsų buvo atiduota už partijos lyderį A. Laschetą.

Bavarijos žemės premjeras M. Soederis, CDU regioninės partnerės Bavarijoje – Krikščionių socialinės sąjungos (CSU) – lyderis, gavo 22,5 proc. balsų.

M. Soederis, kuris, kaip rodo apklausos, visuomenėje yra populiaresnis už A. Laschetą, anksčiau sakė, kad sutiks su CDU sprendimu, ir pažadėjo pasitraukti „be jokio apmaudo“, jeigu CDU nominuos A. Lachetą.

Balsavimas buvo savaitę trukusių kovų dėl valdžios, kone nulėmusių kažkada stabilaus A. Merkel centro dešinės CDU ir CSU aljanso skilimą, kulminacija.

CDU ir CSU blokas yra paskutinė didelė partija, paskyrusi savo kandidatą į kanclerius rugsėjo 26-osios parlamento rinkimuose, kuriuose A. Merkel perrinkimo nebesieks.

60 metų A. Laschetas yra Šiaurės Reino–Vestfalijos – daugiausiai gyventojų turinčios Vokietijos žemės – premjeras.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų