Per metus jų sumažėjo daugiau nei trečdaliu.
Tačiau neleistinai į pietryčių Anglijos pakrantę atplaukę 29 437 žmonės vis tiek yra antras didžiausias metų skaičius nuo 2018-ųjų, kai pareigūnai pradėjo skelbti šiuos duomenis.
Pavojingos kelionės per vieną judriausių pasaulyje laivybos kelių tapo didžiule politine problema Britanijos konservatorių vyriausybei, o ministras pirmininkas Rishi Sunakas pernai pažadėjo „sustabdyti valtis“.
Vienas iš penkių pagrindinių pažadų, kuriuos jis davė 2023-iaisiais, – sumažinti nuolat didelį atvykstančių migrantų skaičių – gali persekioti torių lyderį, kai jis bandys laimėti šiais metais veikiausiai įvyksiančius visuotinius rinkimus.
Praėjusį mėnesį R. Sunakas sakė, kad nėra „tvirtos datos“, kada jis turėtų įvykdyti savo pažadą.
Pažymima, kad praėjusiais metais 36 proc. sumažėjo atvykstančiųjų mažais laivais skaičius, palyginti su 2022-aisiais, kai į tokią kelionę leidosi rekordinis migrantų skaičius – 45 000.
R. Sunako vyriausybė teigia, kad 480 mln. svarų sterlingų (552,8 mln. eurų) vertės susitarimas su Prancūzija, pagal kurį dedamos didesnės pastangos sustabdyti migrantus, pradeda duoti rezultatų, be to, su tokiomis šalimis kaip Albanija sudaryti susitarimai dėl skubaus migrantų grąžinimo.
Tačiau leiboristai, pagrindinė opozicinė partija, kuri beveik 15 mėnesių, kol R. Sunakas yra valdžioje, apklausose pirmavo dviženkle persvara, teigia, kad R. Sunakas nesugebėjo įvykdyti savo pažado, o jo imigracijos politika yra chaotiška.
Nepagrįsta vadinama praktika
Konservatoriai tikėjosi atgrasyti žmones nuo Lamanšo kirtimo neleisdami visiems be išankstinio leidimo atvykstantiems migrantams prašyti prieglobsčio, o kai kuriuos išsiųsdami į Ruandą.
Tačiau ši politika įstrigo po to, kai JK Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad jų deportavimas į šią Rytų Afrikos šalį yra neteisėtas pagal tarptautinę teisę.
Kelionės per Lamanšo sąsiaurį pripučiamomis valtelėmis, kurios dažnai būna perkrautos ir netinkamos plaukioti, ne kartą pareikalavo gyvybių.
2021 metų lapkritį apvirtus vienai valčiai nuskendo mažiausiai 27 žmonės.
JK vyriausybė taip pat patiria spaudimą sumažinti rekordinį imigrantų skaičių per iš anksto patvirtintus atvykimus – skaičiuojama, kad per metus iki 2023 metų birželio jų yra 672 tūkst. daugiau nei išvykusiųjų.
Šie skaičiai prieštarauja torių – valdžioje esančių nuo 2010 metų – pažadams po „Brexito“ sumažinti bendrą migraciją į Britaniją.
Praėjusiais metais ministrai paskelbė įvairių priemonių, kuriomis siekiama sumažinti metinį atvykstančiųjų skaičių 300 tūkst., be kita ko, neleidžiant beveik visiems užsienio studentams atsivežti šeimos narių.
Šis pakeitimas įsigaliojo pirmadienį, o vidaus reikalų sekretorius Jamesas Cleverly (Džeimsas Kleverlis) pavadino ankstesnę praktiką, kai išlaikytiniams buvo leidžiama atvykti kartu su užsienio studentais, nepagrįsta.
Jis pridūrė, kad pagal naująsias taisykles „migracija sparčiai mažės dešimtimis tūkstančių ir prisidės prie mūsų bendros strategijos užkirsti kelią 300 tūkst. žmonių atvykti į JK“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!