Kuriozas Danijoje: Cichanouskaja apsimetusi moteris klausėsi konfidencialaus parlamentarų pasitarimo

Moteris, prisistačiusi Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja, prisijungė prie Danijos parlamento Užsienio politikos komiteto konfidencialaus virtualaus pasitarimo ir su jais kalbėjosi, kol įstatymų leidėjai įtarė apgaulę, ketvirtadienį pranešė pareigūnai.

Komiteto pranešime sakoma, kad per antradienį vykusį pasitarimą, kuriame svarstyti Baltarusiją krečiantys politiniai neramumai, moteris, tvirtinusi esanti „Cichanouskaja, ir jos darbuotojai susidūrė su jų kompiuterio kameros problemomis, todėl jos nebuvo įmanoma matyti“.

Galiausiai posėdžio dalyviai suprato, „kad kažkas negerai“ ir užbaigė pasitarimą anksčiau nei planuota, sakoma retame pranešime, paskelbtame komiteto, tarp kurio narių yra visų Danijos parlamento partijų atstovų.

Vėliau parlamentarai susisiekė su S. Cichanouskajos štabu ir sužinojo, kad juos apgavo kažkokia apsimetėlė.

„Tikiuosi, kad tai tėra didelis pokštas“, – sakė 17 narių turinčio Užsienio politikos komiteto pirmininkas Martinas Lidegaardas (Martinas Lidegordas).

Jo pavaduotojas Michaelis Aastrupas Jensenas sakė, kad ateityje komitetas visuomet reikalaus, kad per virtualius posėdžius ir diskusijas būtų įjungtos dalyvių vaizdo kameros.

Komiteto pranešime sakoma, kad per minėtą posėdį nebuvo pasakyta nieko, „kas galėtų pakenkti Danijos užsienio politikos kursui“.

Šis incidentas toliau tiriamas. Komitetas pažymėjo, kad toks įsibrovimas užfiksuotas pirmąkart.

S. Cichanouskaja pasitraukė į Lietuvą po rugpjūčio 9-ąją įvykusių Baltarusijos prezidento rinkimų, kurių oficialiu nugalėtoju buvo paskelbtas ilgametis autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka. Opozicija sako, kad rinkimai buvo suklastoti; jų rezultatus taip pat atmeta Europos Sąjunga ir Jungtinės Valstijos.

Nuo rinkimų Baltarusiją iki šiol kasdien krečia protestai prieš vyriausybę, kurių dalyviai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo. Vyriausybė šias demonstracijas griežtai malšino ir areštavo daug protestuotojų bei opozicijos lyderių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų