naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki šiol buvo įmanoma atblokuoti beveik visų rūšių ginklų tiekimą Ukrainai iš partnerių, išskyrus naikintuvus ir tolimojo nuotolio raketas, Davose sakė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba. 

Iki šiol buvo įmanoma atblokuoti beveik visų rūšių ginklų tiekimą Ukrainai iš partnerių, išskyrus naikintuvus ir tolimojo nuotolio raketas, Davose sakė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba. 

REKLAMA

„Taip, tam reikia laiko ir taip, norėtume, kad partneriams neprireiktų tiek laiko apsispręsti, bet galiausiai gauname viską, ko prašome, išskyrus du didelius dalykus – vakarietiški naikintuvai ir tolimojo nuotolio raketos. Visa kita vienaip ar kitaip suteikiama“, – sakė Ukrainos diplomatijos vadovas. 

D. Kuleba pažymėjo, kad prasidėjus plataus masto karui, beveik visi pokalbiai su potencialiomis šalimis tiekėjomis prasidėdavo neigimu, ypač kalbant apie sudėtingiausias ginklų rūšis. Kaip pavyzdį jis nurodė Švediją ir jos sprendimą aprūpinti Ukrainą savaeigėmis artilerijos sistemomis „Archer“. Tankų perkėlimą Ukrainos URM vadovas laiko dar vienu neužblokuotu klausimu, pareikalavusiu didelių diplomatijos pastangų. 

„Matome, kaip viskas įsibėgėja... Kai atblokuosime tolimojo nuotolio raketas ir lėktuvus – tuo esu visiškai įsitikinęs – mūsų būtiniausių ginklų sąrašas bus baigtas“, – apibendrino ministras. 

REKLAMA

Be to, jis pareiškė, kad Ukraina žino Rusijos ketinimus laimėti mūšio lauke, tačiau pagrindinis tikslas lieka nepakitęs – visiškas visos teritorijos deokupavimas.  

REKLAMA

„Suprantame, kokie svarbūs šie metai, žinome apie Rusijos ketinimus. Turime būti pasirengę jos bandymams laimėti mūšio lauke ir užkirsti tam kelią. Tačiau mūsų tikslai kare išlieka nepakitę – visiškas Ukrainos teritorinio vientisumo atkūrimas jos tarptautiniu mastu pripažintose sienose“, – sakė D. Kuleba. 

Ukrainos diplomatijos vadovas pažymėjo, kad prie pagrindinio tikslo pridedama daug kitų – teisingumas, reparacijos, atstatymas, garantijos, kad Rusija nekartos agresijos.  

REKLAMA

„Tačiau visos Ukrainos teritorijos kontrolės grąžinimas bus pagrindinė pergalė. Be šito visa kita iš principo bus neįmanoma“, – sakė ministras. 

Pasak D. Kulebos, jo dažnai klausiama, ar atkuriant Ukrainos teritorinį vientisumą yra įtrauktas ir Krymas.  

„Kai žurnalistai ar politikai priduria „įskaitant Krymą“, jie nesąmoningai sustiprina Rusijos naratyvą, kad Krymas yra kažkas ypatingo, kad yra Ukrainos teritorija ir Krymo teritorija. To daryti nereikėtų. Turėtų būti vienas paprastas požiūris: Krymas niekuo nesiskiria nuo Chersono, Donecko, Luhansko, Charkivo, Kyjivo ar bet kurio Ukrainos miesto. Tai yra visa Ukraina, ir kiekvienas mūsų žemės gabalas turi grįžti mūsų žinion“, – pabrėžė Kuleba. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų