Kruvinas išpuolis Vokietijoje – traukinyje siautėjo kirviu ginkluotas paauglys Užpuolikas nušautas

Vokietijos policija pirmadienį nušovė 17-metį afganą, ginkluotą kirviu ir peiliu, kuris užpuolė keleivius viename traukinyje ir sunkiai sužalojo keturis žmones per „tikėtiną“ islamistinę ataką, nurodė vienas pareigūnas.

Dar keli žmonės nukentėjo per išpuolį regioninio reiso traukinyje netoli pietinio Viurcbergo miesto, pranešė policija, pridūrusi, kad paauglys buvo nušautas, kai mėgino pasprukti.

Bavarijos žemės vidaus reikalų ministras Joachimas Herrmannas sakė, kad užpuolikas atvyko į Vokietiją be jį lydinčių suaugusiųjų ir iš pradžių gyveno vienoje prieglaudoje, o pastaruoju metu – su viena jį priglaudusia šeima netoliese esančiame Ochsenfurto miestelyje.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kruvinas išpuolis Vokietijoje – traukinyje siautėjo kirviu ginkluotas paauglys

„Labai tikėtina, kad tai buvo islamistinė ataka“, – sakė vienas VRM atstovas, pridūręs, kad užpuolikas sušuko „Allahu akbar“ (Dievas (visų) didesnis).

Tačiau jis pabrėžė, kad tyrimas tebevyksta ir kad paauglys tikriausiai veikė vienas.

Traukinys atrodė tarsi „skerdykla“

Ši ataka įvyko apie 21 val. 15 min. vietos (22 val. 15 min. Lietuvos) laiku traukinyje, važinėjančiame tarp Troichlingeno ir Viurcburgo Bavarijoje.

REKLAMA

Kaip pranešama, keturi žmonės buvo sunkiai sužeisti, o vienas – lengvai. Dar 14 žmonių prireikė medikų pagalbos dėl patirto sukrėtimo.

Vienas incidento liudininkas, gyvenantis netoli geležinkelio stoties, sakė naujienų agentūrai DPA, kad traukinys, kuriuo važiavo apie 25 žmonės, po išpuolio atrodė tarsi „skerdykla“ – jo grindys buvo aptaškytos krauju.

Vyras, nesutikęs atskleisti savo vardo, pasakojo matęs, kaip leisgyviai žmonės išlipa iš vagono ir prašo pirmosios pagalbos vaistinėlės, o kitos aukos gulėjo ant grindų viduje.

„Užpuolikas sugebėjo palikti traukinį; policija jį nusivijo, o persekiojant (pareigūnai) šovė į užpuoliką ir jį nukovė“, – sakė policijos atstovas.

J.Hermannas vėliau nurodė, kad policija nušovė paauglį, kai jis puolė pareigūnus, mėgindamas pasprukti iš įvykio vietos.

Viena policijos specialiųjų pajėgų komanda atsitiktinai buvo netoliese, todėl ją pavyko skubiai mobilizuoti, pridūrė ministras.

Vokietijos traukinyje išpuolį surengusio paauglio afgano namuose rasta „Islamo valstybės“ vėliava

Ranka išpiešta juoda džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) vėliava buvo rasta tarp daiktų, priklausančių 17-mečiui afganui pabėgėliui, kuris surengė išpuolį viename traukinyje Vokietijoje, apsiginklavęs kirviu ir peilius, antradienį pranešė pietinės Bavarijos žemės vidaus reikalų ministras. 

Ta vėliava buvo rasta kambaryje, kuriame gyveno paauglys, sužeidęs penkis žmones, iš jų keturis – sunkiai, per ataką regioniniame traukinyje Viurcburgo mieste, ministras Joachimas Herrmannas sakė visuomeninei televizijai ZDF.

Po tos atakos paauglys buvo nukautas policijos, kai mėgino pasprukti.

Anksčiau J.Herrmannas sakė, kad užpuolikas atvyko į Vokietiją be jį lydinčių suaugusiųjų ir iš pradžių gyveno vienoje prieglaudoje, o pastaruoju metu – su viena jį priglaudusia šeima netoliese esančiame Ochsenfurto miestelyje.

„Labai tikėtina, kad tai buvo islamistinė ataka“, – sakė vienas VRM atstovas, pridūręs, kad užpuolikas sušuko „Allahu akbar“ (Dievas (visų) didesnis).

REKLAMA

Tačiau jis pabrėžė, kad tyrimas tebevyksta ir kad paauglys tikriausiai veikė vienas.

Ši ataka įvyko apie 21 val. 15 min. vietos (22 val. 15 min. Lietuvos) laiku traukinyje, važinėjančiame tarp Troichlingeno ir Viurcburgo Bavarijoje.

Kaip pranešama, keturi žmonės buvo sunkiai sužeisti, o vienas – lengvai. Dar 14 žmonių prireikė medikų pagalbos dėl patirto sukrėtimo.

„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę dėl išpuolio Vokietijos traukinyje

Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ antradienį pareiškė, kad 17-metis afganas pabėgėlis, švaistęsis kirviu ir peiliu per išpuolį viename Vokietijos traukinyje, buvo vienas iš jo „kovotojų“, pranešė su džihadistais susijusi naujienų agentūra.

„Užpuolikas ... Vokietijoje buvo vienas „Islamo valstybės“ kovotojų“, – sakoma agentūros „Amaq“ pranešime.

Vokietija kol kas nepatyrė didelio masto atakų

Vokietija iki šiol išvengė didelio masto džihadistų atakų, kokia praeitą savaitę sukrėtė Prancūzijos pietinį pajūrio kurortą Nicą, kai 31 metų tunisietis Mohamedas Lahouaiejas-Bouhlelis nukreipė sunkvežimį į minią po Bastilijos paėmimo dienos fejerverkų ir nužudė 84 žmones. Atsakomybę dėl to išpuolio prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

Gegužę Vokietijoje peiliu ginkluotas nestabilios psichikos 27 metų vyras siautėjo viename regioniniame traukinyje pietiniame regione. Tąsyk buvo nužudytas vienas žmogus, o dar trys buvo sužaloti.

Preliminariuose pranešimuose buvo sakoma, kad tas vyras irgi sušuko „Allahu akbar“, bet policija vėliau pareiškė, kad nerasta jokių įrodymų, jog ta ataka būtų turėjusi religinį pagrindą. Užpuolikas buvo sučiuptas ir uždarytas psichiatrijos ligoninėje.

Pabėgėlių srautas

Vokietija praeitais metais įsileido rekordinį skaičių prieglobsčio ieškotojų – 1,1 milijono. Tarp jų daugiausiai buvo sirų, taip pat afganų, bėgančių iš savo šalies, kurią tebekrečia neramumai ir skurdas.

Visgi Vokietiją pasiekiančių pabėgėlių smarkiai sumažėjo, uždarius migracijos maršrutą per Balkanus, o Europos Sąjungai susitarus su Turkija dėl žmonių srauto ribojimo.

REKLAMA

Balandį, gegužę ir birželį į Vokietiją atvykdavo po maždaug 16 tūkst. migrantų, o šie skaičiai sudaro tik mažiau negu penktadalį fiksuotų metų pradžioje, rodo oficiali statistika.

Bavarijai vadovauja Krikščionių socialinė sąjunga (CSU), palaikanti glaudžius ryšius su kanclerės Angelos Merkel konservatyvia Krikščionių demokratų partija (CDU).


Rašyti komentarą...
S
Stasys
2016-07-19 11:51:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau, Lietuvos vyriausybė turėtų, kuo skubiau perkelti kuo daugiau musulmonų į Lietuvą ir apgyvendinti juos Nidoje, Palangoje, kitose puikiose Lietuvos vietose ir suteikti jiems bei jų šeimos nariams nemokamą išlaikymą iki gyvos galvos. Manau, taip mes pelnysime musulmonų pagarbą, plėtosime ES pamatines moralines vertybes.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų