Kruvina naktis Prancūzijoje: po kraupaus išpuolio žuvusiųjų skaičius nuolat auga Sunkvežimis mirtinai sutraiškė bent 84 žmones

Mažiausiai 84 žmonės žuvo penktadienį sunkvežimiui įsirėžus į minią Prancūzijos kurorte Nicoje, o prezidentas Francois Hollande'as pavadino tą išpuolį teroro ataka prieš žmones, kurie susirinko pasižiūrėti Bastilijos paėmimo dienos fejerverkų.

26

Svarbiausi faktai, kuriuos žinome apie tragediją:

  • Sunkvežimiui įsirėžus į minią Prancūzijos kurorte žuvo mažiausiai 84 žmonės;
  • Prezidentas Francois Hollande'as pavadino išpuolį teroro ataka;
  • Užpuolikas smogė po Paryžiuje ketvirtadienį įvykusio karinio parado;
  • Sunkvežimio vairuotoją policiją nušovė;
  • Ši ataka buvo jau trečias didelis smūgis Prancūzijoje per trumpesnį metų 1,5 metų laikotarpį;

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nicoje per teroro ataką sunkvežimis mirtinai sutraiškė bent 80 žmonių

Atnaujinta 08.40 val.

Naujausiomis žiniomis, žuvo mažiausiai 84 žmonės, o dar 18 žmonių yra itin sunkiai sužeisti, rašo BBC.

Atnaujinta 08.35 val.

Lietuvos prezidentė ir ministras pirmininkas pareiškė užuojautą dėl penktadienio išpuolio Prancūzijos kurorte Nicoje, kur į minią įsirėžė sunkvežimis.

Lietuvos prezidentės spaudos tarnyba pranešė, kad Dalia Grybauskaitė griežtai smerkia tokį nepateisinamą žiaurumą.

„Lietuvos žmonių vardu Prezidentė palinkėjo stiprybės ir ištvermės aukų artimiesiems bei vienybės ir susitelkimovisiems Prancūzijos žmonėms šiuo sunkiu valstybei metu“, – rašoma pranešime spaudai.

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius užuojautoje pabrėžė, kad bet koks terorizmo aktas yra beprasmė ir smerktina priemonė politiniams tikslams siekti, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

REKLAMA

„Reiškiu gilią užuojautą žuvusiųjų šeimoms, artimiesiems, visiems Prancūzijos žmonėms, kuriuos palietė šis skaudus Nacionalinę dieną įvykdytas išpuolis. Linkiu susitelkimo šią sunkią netekties valandą, sveikatos ir stiprybės sužeistiesiems“, – sako Vyriausybės vadovas.

Atnaujinta 08.20 val.

Vienas tyrimui artimas šaltinis nurodė, kad 19 tonų sunkvežimyje buvo rasta „neveikianti“ granata ir „kelios šautuvų imitacijos“.

Regiono įstatymų leidėjas Ericas Ciotti pasakojo matęs „šiurpių vaizdų, absoliutaus siaubo scenų; tarp žuvusiųjų daug vaikų“.

„Buvo nusitaikyta į šeimas, kurios mėgavosi poilsio akimirka. Tai buvo simboliška diena ir simboliška vieta. Tai ... motyvavo šią ataką“, – pridūrė jis.

Atnaujinta 08. 14 val.

Baltuosius rūmus siekiantis užimti milijardierius Donaldas Trumpas netikėtai atidėjo planus paskelbti savo pasirinktą kandidatą į viceprezidento postą, kaip priežastį įvardijęs „šiurpią ataką“ Prancūzijos pajūrio kurorte Nicoje, nusinešusią dešimtis žmonių gyvybių.

D.Trumpas planavo penktadienio rytą surengti Niujorke pirmąjį pasirodymą su dar neįvardytu kampanijos partneriu. Apie pasikeitusius planus jis pranešė ketvirtadienio vakarą paskelbtoje „Twitter“ žinutėje.

Šis stulbinamas pranešimas iškėlė klausimų apie D.Trumpo kandidatų atrankos proceso padėtį.

Pareigūnai sakė sunkvežimyje radę dokumentus, priklausančius 31 metų Prancūzijos ir Tuniso piliečiui, taip pat pistoletų ir „didesnių ginklų“.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Paryžiuje Bastilijos paėmimo dienos proga surengtas paradas

Atnaujinta 07.36 val.

Ši ataka yra „nepaneigiamai teroristinio pobūdžio“, sielvartaujantis F.Hollande'as sakė kreipdamasis į tautą per televiziją, patvirtindamas, kad tarp žuvusiųjų yra „keli vaikai“, nes šeimos ten buvo susirinkusios švęsti Prancūzijos nacionalinės dienos.

Šis kruvinas išpuolis buvo įvykdytas minint Bastilijos paėmimo dieną, simbolizuojančią pagrindines Prancūzijos vertybes – sekuliarią respubliką, kurios šūkis yra „Liberte, Egalite, Fraternite“ (Laisvė, lygybė, brolybė).

„Prancūzijai buvo smogta per jos nacionalinę dieną ... – laisvės simbolį“, – sakė F.Hollande'as.

Vienoje nuotraukoje matėsi kulkų suvarpytas ir smarkiai aplamdytas sunkvežimio priekis; padangos buvo subliūškusios. Pamesta lėlė gulėjo bulvare, kuri šeimos buvo susirinkusios švęsti vos keliomis valandomis anksčiau.

REKLAMA

Kilo „absoliutus chaosas“

Naujienų agentūros AFP žurnalistas Robertas Holloway, kuris matė dideliu greičiu į minią įsirėžusį baltą sunkvežimį ir pasakojo, kad kilo „absoliutus chaosas“.

„Matėme partrenkiamus žmones ir į šalis skriejančias nuolaužas. Turėjau saugoti veidą nuo skriejančių nuolaužų“, – pridūrė jis.


Rašyti komentarą...
V
Vėl
2016-07-15 13:42:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Suprantu , kad norisi greičiau publikuoti straipsnius , bet ar neimanoma klaidų prieš tai ištaisyti ?
Atsakyti
0

d
donis
2016-07-15 17:23:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
na bet ziaurus tie globalistai . tik paflirtavo su rusais prancuzu prezidentas ir se jums 84 baudos taskai . Nicos meras be to dar Kryme lankesi . Draugauti galima tik su demokratiskais amerikonais ( JAV spectarnybu zinute)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų