• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos valdžia ir propagandininkai karštligiškai bando visus įtikinti, kad Volodymyras Zelenskis nebėra legitimus Ukrainos vadovas, nes baigėsi jo valdymo kadencijos laikas. Tokiu būdu siekiama susilpninti Ukrainos, kaip valstybės, pozicija. Pačioje Ukrainoje į tai atsakoma, kad „nėra laiko reaguoti į kiekvieną Rusijos propagandos kampaniją, yra svarbesnių darbų“, rašoma „Meduza“.

Rusijos valdžia ir propagandininkai karštligiškai bando visus įtikinti, kad Volodymyras Zelenskis nebėra legitimus Ukrainos vadovas, nes baigėsi jo valdymo kadencijos laikas. Tokiu būdu siekiama susilpninti Ukrainos, kaip valstybės, pozicija. Pačioje Ukrainoje į tai atsakoma, kad „nėra laiko reaguoti į kiekvieną Rusijos propagandos kampaniją, yra svarbesnių darbų“, rašoma „Meduza“.

REKLAMA

Rusija pasirinko naują taikinį Ukrainoje – V. Zelenskį

Rusijos valdžia, o kartu ir rusų propagandininkai jau kelis mėnesius kartoja vieną ir tą patį teiginį – po 2024-ųjų gegužės 20-osios Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis tariamai netenka „formalaus legitimumo“.

Pavyzdžiui 2024-ųjų balandžio 28-ąją D. Peskovas pareiškė: „Zelenskio likimas yra jau aiškus, ir netrukus ateis momentas, kuomet daugelis, įskaitant ir esančius Ukrainoje, suabejos jo legitimumu… Bet kokiu atveju, bent jau iš teisinės pusės teks tą padaryti. Ir jam teks kažkaip teisintis“.

REKLAMA
REKLAMA

Gegužės 2-ąją tą patį kartojo ir Viktoras Medvedčukas – V. Putino parankinis, atsivežtas iš Ukrainos. Ukrainoje V. Medvedčukas atstovavo prokremlišką politiką ir buvo apkaltintas valstybės išdavyste, jis netgi siejamas su V. Putinu giminystės ryšiais. 2022-aisiais jis buvo sulaikytas, o vėliau iškeistas į Ukrainos karius, įskaitant „Azov“ kovotojus, kurie buvo Rusijos nelaisvėje.

REKLAMA

Rusijos propagandininkai taip pat visi kaip vienas kartoja, kad „nuo gegužės 21-osios atėjo Zelenskio legitimumo pabaiga“.

Tiesa, Rusijai „formalus Zelenskio legitimumas“ nesutrukdė 2022-aisiais metais užpulti suverenią šalį ir kvestionuoti jos egzistavimą jau daugelį metų. Todėl dabartinis Ukrainos valdžios užsipuolimas gali būti laikomas eiliniu Rusijos propagandos bandymu suteikti svorio savo veiksmams, labiausiai – vidinei klausytojų auditorijai.

REKLAMA
REKLAMA

Kas nutiko Ukrainoje?

Formaliai V. Zelenskio prezidentinė kadencija iš tiesų baigėsi 2024 m. gegužės 20-ąją. Tačiau tuo pat metu Ukrainos konstitucija skelbia, kad prezidentas lieka vykdyti savo pareiga iki naujo šalies vadovo išrinkimo. Prieš Rusijos karą Ukrainoje rinkimai buvo suplanuoti kovo 31-ąją, tačiau buvo atidėti dėl karo padėties šalyje.

Ukrainos valdžia, įskaitant ir patį V. Zelenskį, svarstė galimybes surengti rinkimus, kaip ir buvo planuota, bet ilgainiui atsisakė šio plano. Pagrindinė ir vienintelė priežastis – šiuo metu didelėje šalies teritorijoje vykstantys karo veiksmais. Neįmanoma būtų užtikrinti balsavimą tų, kurie yra fronte, o tęsiantis Rusijos raketų apšaudymams net ir giliai Ukrainos vakaruose, nebūtų įmanoma užtikrinti balsavimo vietų saugumo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ukrainoje manoma, kad yra didesnių problemų

„Vyksta karas, rinkimų vykdyti neįmanoma. Absoliuti dauguma Ukrainos gyventojų tai puikiai supranta. Ukrainos prezidento legitimumo klausimas išvis nėra keliamas“, – „Meduza“ komentavo Ukrainos mokslų akademijos Sociologijos instituto direktorius Euhenas Holovacha. Jis pažymėjo, jog ukrainiečiai dabar sprendžia „kur kas svarbesnes problemas, negu Rusijos informacinės kampanijos dėl to, kad mūsų valdžia yra nelegitimi“.

REKLAMA

2023-ųjų spalį buvo atlikta reprezentatyvi ukrainiečių apklausa, kurios rezultatai parodė: 81 proc. pasisako už rinkimų surengimą kai pasibaigs karas.

Kitas tyrimas, atliktas 2024-ųjų kovo mėnesį, parodė, jog 59,5 proc. ukrainiečių neigiamai vertina idėją surengti rinkimus iki konflikto pabaigos, o teigiamai – tik 22 proc.

Putinas į valdžią atėjo ne tautos valia

Daug klausimų kelia pačios Rusijos dabartinės valdžios, kuri nebūtais dalykais kaltina Kyjivą, legitimumas. Vladimiras Putinas valdžios viršūnėje – jau 24 metus, tačiau pateko jis ten ne tautos valia.

REKLAMA

Net jeigu būtų užmerktos akys prieš akivaizdžiai sufabrikuotus pastaruosius šių metų prezidento rinkimų, į kuriuos nebuvo prileistas nė vienas opozicinis kandidatas, rezultatus, tai 2020-aisiais įvykdytas konstitucijos pakeitimas, kuomet Kremliaus sistema sugebėjo formaliai „perkrauti“ V. Putino prezidentavimo kadencijas ir tokiu būdu palikti jį valdžioje, yra akivaizdus valdžios uzurpavimo vienos sistemos, ar įtakos grupės, rankose pavyzdys.

Maža to, apie V. Putino legitimumą daug sako ir tas faktas, kad skirtingai nei V. Zelenskis, į valdžią jis atėjo ne išrinktas žmonių, o „paskirtas“ tuometinių įtakos grupių. 1999-ųjų gruodžio 31-ąją jis buvo paskelbtas laikinai einančiu prezidento pareigas ir tik po pusmečio buvo surengti pirmalaikiai rinkimai iš valdžios dėl sveikatos problemų pasitraukus Borisui Jelcinui. Per tą pusmetį V. Putinas, jau būdamas valdžioje, pasinaudojo galimybe patraukti nusivylusių sunkia ekonomine situacija šalyje rusų balsus.

Iki tol visuomenei menkai žinomas „jaunas ir perspektyvus“ kagėbistas vos pusmetį išbuvo Rusijos premjeru, o prieš tai – vos metus tarnavo FSB vadovu. V. Putinas į valdžią atėjo ne per rinkimus, o buvo iškeltas įtakos grupių ir tik vėliau legaliais ar nusikalstamais būdais sugebėjo užsitikrinti visuomenės palaikymą.

O koks tų kacapskų valkatų skirtumas, jis prezidentas ar ne, jei jie patys nepripažįsta ukrainos tokios kaip valstybės??? Tai patys sau prieštarauja, ar čia net nesistengiama, kad ta propagandos kokybė būtų bent jau ne taip akis badanti
Kaip viskas musu propagandoje primityvu.Dumu be ugnies nebuna.Visi Ukrainoje supranta,kad valstybes teritorijoje vykstant karui,demokratisku rinkimu surengti neimanoma.Bent tuo paciu visi mato,kad valdant Zelenskiui ir ypac prasidejus karui,Ukraina,pazeisdama Konstitucija,is parlamentines respublikos,virsta prezidentine diktatura.Ir jie bekariaudami pries kremliaus diktatura uz demokratija,patys virsta diktatura,kur vyriausybe ir parlamentas,nebeturi absoliuciai jokios valdzios.Todel ne viskas ten taip paprasta.
Miltanosi kur milijardai pinigu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų