Žmogaus teisių gynėjai apkaltino Rusijos valdžią bandymu prieš rinkimus užčiaupti pagrindinę šalies nevyriausybinę rinkimų stebėtojų organizaciją, praneša BBC.

Maskvos prokurorai pradėjo tyrimą dėl „Golos“ po to, kai organizacija savo tinklalapyje paskelbė tūkstančius skundų dėl rinkimų kampanijos. „Golos“ kaltinama pažeidusi prieš rinkimus galiojančius informacijos skelbimo apribojimus.

JAV įsikūrusi žmogaus teisių gynėjų organizacija „Human Rights Watch“ teigia, kad „Golos“ tapo šmeižto auka.

„Jie nori užčiaupti „Golos“, nes tai vienintelė didelio masto, rimta organizacija, kuri atskleidžia rinkimų pažeidimus“, – sakė „Human Rights Watch“ Maskvos padalinio atstovė.

Rusijoje sekmadienį vyks parlamento rinkimai. Pagal šalies rinkimų įstatymus, žiniasklaidai Rusijos teritorijoje draudžiama penkias dienas prieš rinkimus skelbti visuomenės nuomonės apklausų rezultatus.

„Golos“ yra pripažinta rinkimų stebėtojų organizacija, kurią finansuoja Europos Sąjunga (ES) ir JAV. Organizacija rengia stebėtojų mokymus ir turi tinklalapį, kuriame kaupiami skundai dėl balsavimo pažeidimų. Iki penktadienio popietės tinklalapyje buvo užregistruoti beveik 5 tūkst. skundų, susijusių su sekmadienį vyksiančiais rinkimais. Daugiausia skundų pateikta dėl valdančiosios Vladimiro Putino Vieningosios Rusijos partijos.

REKLAMA

„Golos“ kaltinama antradienį ir trečiadienį pranešusi „su rinkimais susijusios apklausos ir tyrimo“ duomenis. Prokurorai paaiškino, kad šie duomenys yra „pranešimų apie pažeidimus analizės rezultatai“, kurie, kaip teigiama, buvo paskelbti tinklalapyje. Rinkimų stebėtojų organizacija kaltinama „tarp rinkėjų kūrusi neigiamą vienos partijos įvaizdį“.

„Golos“ vadovo pavaduotojas sakė, kad organizacija tapo kampanijos, „kuri prasidėjo puolimu žiniasklaidoje, o dabar persikėlė į teisėtvarkos institucijas“, auka.

Taip pat skaitykite:

V. Putinas supranta, kad jo gali laukti revoliucija

Rinkimų Rusijoje belaukiant


Rašyti komentarą...
K
Kas moka, tas...
2011-12-02 23:45:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
„Golos“ yra pripažinta rinkimų stebėtojų organizacija, kurią finansuoja Europos Sąjunga (ES) ir JAV.
Atsakyti
0

r
ryt
2011-12-04 00:16:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
koks piktas ir su dideliu kumsciu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų