Kovoje su prekyba narkotikais, pareigūnai nušovė miesto merą ir tuziną bendrų

Pietų Filipinų policija pranešė sekmadienį nušovusi 13 žmonių ir vieno miesto merą, kurį šalies prezidentas Rodrigo Duterte (Rodrigas Dutertė) viešai kaltino prisidėjus prie prekybos narkotikais.

Tai buvo viena kruviniausių operacijų nuo to laiko, kai prezidentas paskelbė šalyje kovą su narkotikais.

Pareigūnai, turėję orderį apieškoti Osamiso miesto mero Reynaldo Parojinogo vyresniojo (Reinaldo Parodžinogo) namus dėl tikėtinai ten laikomų nelegalių ginklų, buvo apšaudyti ginkluotų asmenų. Per šiuos susirėmimus žuvo meras ir dar mažiausiai 13 žmonių, telefonu sakė vyresnysis inspektorius Jaysenas de Guzmanas (Džeisenas de Gusmanas).

Be to, šiame Vakarų Misamiso provincijos uostamiestyje pareigūnai iškratė dar tris namus ir suėmė penkis įtariamuosius, tarp jų ir mero dukterį. Per šiuos susirėmimus buvo sužeistas mažiausiai vienas policininkas, nurodė pareigūnai.

„Gavome pranešimų, kad ginkluoti sargybiniai turi nelicencijuotų ginklų“, – nurodė regiono policijos vyriausiasis inspektorius Timoteo Paclebas (Timotėjus Paklebas). Jo teigimu, per kratas buvo paimta automatų, granatų, įtariamo metamfetamino ir grynųjų pinigų.

REKLAMA

„Administracija pažadėjo suintensyvinti kampaniją dėl narkotikų, – pareiškė prezidento atstovas Ernesto Abella (Ernestas Abelja) apie minėtus policijos reidus. – Parojinogai, jei pamenate, yra įsitraukusių į nelegalią prekybą narkotikais asmenų sąraše.“

R.Parojinogas, kuriam, be kita ko, buvo pateikti kaltinimai korupcija, neigdavo esąs kaip nors susijęs su narkotikais. Jis buvo jau trečias Filipinų meras, nužudytas per prezidento paskelbtą karą narkotikams. Ši kova jau pareikalavo kelių tūkstančių įtariamųjų gyvybių, iš jų apie 3 tūkst. žuvo per susišaudymus su policija.

Policijos pareigūnai „susidūrė su (mero) apsaugos paleista ugnimi, todėl Filipinų Nacionalinės policijos personalas ėmė atsišaudyti“, nurodė T.Paclebas. Tarp žuvusiųjų yra R.Parojinogas, jo sutuoktinė ir brolis, nurodė policija.

Tuo tarpu vicemerės pareigas ėjusi mero duktė Nova Echaves buvo sulaikyta ir išskraidinta į Manilą dėl saugumo sumetimų, pranešė T.Paclebas.

Vakarai ir žmogaus teisių grupės tokius žudymus, susijusius su kova su narkotikais, kritikuoja ir ragina liautis savavališkai žudžius žmones.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų