Košmaras Kalėdų mugėje Strasbūre: policija ieško užpuoliko Atnaujinta 09:00 val.

Strasbūro Kalėdų mugėje užpuolikas nušovė tris žmones ir sužeidė dar 12, ankstų trečiadienį pranešė Prancūzijos vidaus reikalų ministras Cristophe'as Castaneras. Pareigūnai pažymi, kad šaulys yra vis dar laisvėje, jo ieško didžiulės policijos pajėgos. Pranešama, kad policijai pavyko nustatyti jo tapatybę. Šaulys policijai jau yra žinomas.

9

Užsienio reikalų ministerija praneša, kad lietuviai išpuolio metu nenukentėjo.

Trys žmonės žuvo, o dar 13 buvo sužeista antradienį per šaudymą netoli Kalėdų mugės Prancūzijos mieste Strasbūre, pranešė policija. Kai kuriuose šaltiniuose socialiniuose tinkluose tvirtinama, kad šauliai buvo keli, tačiau oficialiai ši informacija nėra patvirtinta.

Pareigūnai nurodo tiriantys galimus su terorizmu susijusius užpuoliko motyvus.

Pranešama, kad policininkai susišaudė su begliu, kuris dar kalėdinės mugės metu buvo sužeistas čia budėjusių karių.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Košmaras Kalėdų mugėje Strasbūre: skaičiuojamos išpuolio aukos

„Šaudynės Strasbūro centre. Dėkotume už likimą namuose, kol situacija nebus išaiškinta“, – tviteryje parašė Strasbūro vicemeras Alainas Fontanelis.

„Girdėjome kelis šūvius, galbūt tris, o tada pamatėme bėgančius žmones“, – naujienų agentūrai AFP sakė įvykio vietoje buvęs žmogus, paprašęs neatskleisti jo tapatybės.

„Vienas iš jų parkrito. Nežinau, ar dėl to, kad susipainiojo jo kojos, ar dėl to, jog buvo pašautas“, – tvirtino liudininkas.

Vietos žurnalistas Bruno Poussardas savo soc. tinklo paskyroje pranešė, kad girdėjo kelis pavienius šūvius, tuomet šūvių seriją. „Rimtas viešojo saugumo nutikimas Strasbūre. Gyventojų prašome likti namuose“, – tviteryje parašė Prancūzijos vidaus reikalų ministerija.

Vietos televizija BFM TV skelbia, kad išpuolio vykdytojo namuose šį rytą buvo atliekama krata, tačiau jam pačiam policijos pavyko išvengti. 

Įtariamasis žinomas policijai

Du nežinomais norėję likti nesusiję saugumo šaltiniai AFP sakė, kad įtariamasis veikiausiai yra 29 metų Strasbūro gyventojas Cherifas. Antradienio rytą jis turėjo būti suimtas.

REKLAMA

Jis figūravo tyrime dėl pasikėsinimo nužudyti, nurodė vienas iš šaltinių. Antradienio vakarą buvo aptvertos kai kurios teritorijos, esančios šalia Kalėdų mugės, o gyventojams buvo liepta likti namie.

Daugybė žmonių kilus sąmyšiui slėpėsi vietos restoranuose ir baruose. „Įleidome visus vidun, į vyno rūsį. Jie čia uždaryti“, – AFP sakė vieno restorano savininkas Mouadas.

Su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs šaltinis iš policijos nurodė, kad saugumo pajėgos šaudė viename miesto rajone, kur, kaip manoma, slėpėsi įtariamasis.

Šaltinis neatskleidė, kur tiksliai tai vyko, ir tebėra neaišku, ar jau nustatyta šaulio buvimo vieta. Antiteroristinė prokuratūra pradėjo Vokietijos pasienyje esantį Strasbūrą sukrėtusio incidento tyrimą.

Pastaraisiais metais buvo sulaikyti keli šio miesto gyventojai, bandę pasiekti džihadistų grupuotes Sirijoje, arba buvo suimti jau iš ten grįžę. 

Antanas Guoga atsidūrė išpuolio epicentre

Taip pat apie šią žinią savo facebook paskyroje pasidalijo ir Antanas Guoga, kuris visai prieš išpuolį vaikščiojo įvykio vietoje. „Per kelias valandas išvengėm šaudynių Strasbūro Kalėdų mugėje. Yra sužeistų ir žuvęs. Informuosiu, apie situaciją.

Aš saugus. Prieš kelias valandas ten vaikštinėjome. Nereali atmosfera, daug žmonių ir tik geros emocijos.

Šią savaitę Strasbūre turime sesiją. Šimtai europarlamentarų čia. Kai pagalvoji, rizika, kad tai galėjome būti ir mes - milžiniška. Labai nuoširdžiai užjaučiu nukentėjusius. Reikia dėkoti Dievui, kad viskas gerai, kaip tik vakar Aistę su šeima išleidau į Vilnių“, – facebook rasšė A. Guoga.

Strasbūre esantis Europos Parlamento pastatas po incidento buvo užrakintas. Europarlamentarams ir patalpoje esantiems žurnalistams draudžiama ją palikti, pranešė naujienų agentūros AFP reporteris.

Turistų atrakcija

Kalėdinė mugė Strasbūre kasmet tampa šimtus tūkstančių vietos gyventojų ir turistų pritraukiančia atrakcija.

REKLAMA

Reaguojant į daug aukų pareikalavusius islamistų išpuolius 2015-aisiais, Prancūzijoje pastaraisiais metais buvo smarkiai sustiprintas saugumas, o ši mugė buvo vertinama kaip viena potencialių taikinių.

Užpernai 23-ių tunisietis nužudė 12 žmonių ir sužeidė dar 48 asmenis, kai įvairavo sunkvežimį į kalėdinę mugę Berlyne. Atsakomybę už šį išpuolį prisiėmė grupuotė „Islamo valstybė“.

Strasbūre yra dislokuotas specialus kariuomenės antiteroristinis padalinys, o tarp 300 kalėdinės mugės namukų matyti reguliariai patruliuojantys kariai ir policininkai.

Prancūzijos saugumo pajėgos dabar yra įsitempusios ir dėl daugiau nei tris savaites trunkančių „geltonųjų liemenių“ protestų.

Beveik 90 tūkst. pareigūnų šeštadienį buvo dislokuoti visoje Prancūzijoje rengiantis ketvirtam protestų etapui, galiausiai vėl virtusiam smurto protrūkiu daugelyje šalies miestų.

Praėjus trejiems metams po 2015-ųjų lapkričio 13 dieną įvykusios 130 žmonių pražudžiusios džihadistų atakos Paryžiuje, už pasipriešinimą terorizmui atsakingi šalies pareigūnai sako matantys naujų iššūkių.

Vietoje koordinuotų atakų, pagrindiniu jų galvos skausmu dabar tapo vadinamieji „vieniši vilkai“ – radikalizavęsi pavieniai asmenys, nebūtinai tiesiogiai susiję su tokiomis grupuotėmis, kaip „Islamo valstybė“.

Lietuviai nenukentėjo

Užsienio reikalų ministerijos (URM) duomenimis, per ginkluotą išpuolį antradienio vakarą Strasbūre Lietuvos piliečiai nenukentėjo.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras pranešė, kad siekiant užkardyti panašių atakų galimybę šalyje pakeliamas saugumo lygis, bus stiprinama valstybės sienos apsauga ir visų kalėdinių miestelių kontrolė.

Kaip pranešė URM, per susišaudymą 3 žmonės žuvo ir 13 patyrė rimtų sužalojimų. Šaulio tebeieškoma.


Rašyti komentarą...
V
Va tep
2018-12-11 23:27:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau issiaiskinus kad jis imigrantas , bus stengiamasi kuo daugiau nuslepti . Aciu musu politprostitutem tokiom, kaip Goga ir t.t, kurie balsuoja uz ju vezima i europa.
Atsakyti
0

V
Vidas
2018-12-12 07:16:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerb.zurnalistai,pasiziurekit i zemelapi,sitas miestas yra Prancuzijos rytuose!
Atsakyti
0

L
Lingxin Chen | Publons
2018-12-12 12:16:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Web of Science (@webofscience) | Twitter
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų