Kodėl JAV ekstremistai taip garbina Rusiją ir Vladimirą Putiną

„Pietų Lyga“, žinomiausia JAV neoseparatistinė organizacija, kurios vienas iš ideologinių pagrindų yra „baltosios rasės viršenybė“, dažnai kalba apie artėjantį „rasių karą“, o neseniai prabilo ir rusiškai. Neonacistinių pažiūrų amerikiečius sužavėjo Kremliaus vystoma antivakarietiška politika.

Prieš kelias savaites „Pietų Lyga“ savo tinklapyje pristatė naują skyrių rusų kalba. Organizacijos prezidentas tai aiškina tuo, kad rusai yra „mūsų baltieji „tovariščiai“, ir „europiečių kultūros saugotojai“, „su kuriais mes dalijamės tomis pačiomis vertybėmis, papročiais ir gyvenimo būdu“.

Atvirai kukluksklano ir kitų ekstremistų idėjas palaikantys „Pietų Lygos“ atstovai pažymėjo ir to paties tikėjimo svarbą: „Tegul Dievas mūsų tėvų palaimina mūsų pastangas išsaugoti mūsų tautas, jų bendrą tikėjimą ir kultūrą“.

Dar visai neseniai tokie kraštutinių dešiniųjų pareiškimai rusų atžvilgiu būtų įvertint, mažų mažiausiai, kaip išdavystė. Juk didžiąją dalį pastarojo šimtmečio tokios grupuotės Sovietų Sąjungą matė kaip visų priešų priešą – juk būtent „kairuoliški“ sovietai pakirtinėjo tai, kas buvo taip teisinga ir svarbu Amerikoje.

Tačiau, kaip ir nuosekliai augantis visame pasaulyje dešiniųjų radikalų skaičius, „Pietų Lyga“ su kiekviena diena vis labiau garbina Rusiją. To priežastis – Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

V. Putinas – JAV ultradešiniųjų svajonių objektas

Rusija, valdant V. Putinui, tapo iš esmės ta svajone, kuri sukasi kiekvieno dešiniųjų radikalų galvoje. Ji tapo itin nacionalistinė, autoritarinė, vis dažniau „gina tradicines vertybes“ – įskaitant ir naujai užgimusią abipusę meilę Stačiatikių bažnyčiai, ir neapykantą LGBT atstovams bei požiūrį į moterų teises. Priedo Rusija tapo itin antiglobalistinių pažiūrų, linkusi į dešiniųjų radikalizmą ir savęs pozicionavimą kaip atsvarą „pasauliniam chaosui ir neteisybei“.

Būtent V. Putinas mobilizavo tikėjimą, kad išplėstų šalies įtakos ir galimybių ribas. Būdama itin aršia homoseksualizmo ir bet kokių individualių teisių iškėlimo virš šeimos, visuomenės ar valstybės, priešininke, Stačiatikių bažnyčia padeda projektuoti Rusiją kaip vienintelę visų tų, kurie ilgisi „saugesnio, neliberalaus pasaulio“, užuovėją ir sąjungininkę.

REKLAMA

Pradėjęs savo karjerą kaip „šiuolaikiškas lyderis“ V. Putinas ilgainiui nutraukė savo flirtą su liberaliomis vertybėmis ir tapo jau atvirai konservatoriumi. 2013-ųjų kalboje jis išdėstė savo požiūrį į aplinkinius:

„Mes matome, kaip daugelis Euroatlantinių šalių faktiškai nuėjo savo šaknų atsisakymo keliu, įskaitant ir krikščioniškąsias vertybes, sudarančių Vakarų civilizacijos pagrindą, – pareiškė V. Putinas. – Atmetami moraliniai principai ir bet koks tradicinis identiškumas: nacionalinis, kultūrinis, religinis ar net lytinis. Vykdoma politika, į vieną suplakanti daugiavaikę šeimą ir vienalytę partnerystę, tikėjimą į Dievą ar tikėjimą velniu… Neatsitiktinai šiandien politikai ir visuomeniniai veikėjai jau pačioje Europoje vis dažniau prabyla apie daugiakultūros krachą, apie tai, kad ji nesugeba integruoti visuomenėje kitų kalbų ir kitų kultūrų elementus“.

Na, ir be viso šito, Rusija daugelio dešiniųjų ekstremistų galvose yra ta „baltosios rasės šalis“ – nepaisant to, kad šioje valstybėje sugyvena apie 200 etninių mažumų, ir tik 81 proc. identifikuoja save kaip „rusai“.

Logikos trūkumas

„The Daily Beast“ pažymimas JAV ultradešiniųjų, bandančių įžvelgti Rusijoje sąjungininkus, naivumas, ar net kvailumas. Rusija iš tiesų bando užmegzti ryšius su JAV ar Europos kraštutiniais dešiniaisiais, tačiau tai tėra ciniškas, puikiai iš anksto pasvertas ir oportunistinis žingsnis, siekiant turėti įrankį, galintį skaldyti Vakarų visuomenes.


Rašyti komentarą...
a
aha
2018-09-03 07:15:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
šeip tu esi nevykėlis,kuris verkia negavęs soskės...
Atsakyti
0

T
Taip
2018-09-04 09:52:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
As gerbiu rusu tauta bet ne Putina.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų