Klimato plano pavadinimas sukėlė tikrą audrą: ar tai jogos studija?

Didžiausias klimato įstatymų rinkinys sulaukė Briuselio reakcijos. Kas yra „Fit for 55“ (liet. „Tinkamas 55“)? Užmiestyje įsikūrusios jogos studijos pavadinimas? Koketiška programėlė suaugusiems?

Ne, tai tik Europos Sąjungos (ES) keistai pavadintas bandymas pakeisti viso žemyno ekonomiką, praneša „politico.eu“.

Prieš Europos Komisijai išleidžiant ambicingiausią pasaulyje klimato kaitos įstatymų paketą, kuris galimai pakeis kasdienį mūsų gyvenimą, ES sostinėje daugiausia kalbų sukėlė praleista galimybė pakerėti visuomenės vaizduotę dėmesį patraukiančiu pavadinimu.

Toks pavadinimas labiau tiktų ne revoliucinei klimato programai, o profiliui pažinčių portale, svarstė Dave Clarke, Briuselyje įsikūręs „Agence France Presse“ redaktorius: „Koketiškas 30-metis, susijaudinęs 40-metis ir puikiai atrodantis 50-metis“, – savo „Twitter“ skelbė vyras.

„Tai absurdiška“, – sutiko „New York Times“ vyriausiasis diplomatinis korespondentas Europoje Steven Erlanger.

„Koks disonansas tarp įstatymo svarbos (kuri yra didelė) ir jo pavadinimo (primenančio vidutinio amžiaus mamas, užsiimančias joga)“, – rašė „Economist“ žurnalistas Duncan Robinson.

Oficialiai, „Fit for 55“ yra aliuzija į ES tikslą iki 2030 m. išmesti 55 proc. mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų nei 1990 m. Kaip patvirtino atstovas spaudai Eric Mamer, ši idėja kilo Europos Komisijos prezidentei Ursula von der Leyen, kuri šią frazę pirmą kartą pavartojo savo pranešime apie Sąjungos padėtį praėjusių metų rugsėjį.

Ji omenyje turėjo tai, kad ekonominės pastangos, visai kaip ir puikiai išdresiruotas šuo, padės žemynui atgauti formą. Tačiau kol kas šis pavadinimas neprivertė žmonių pasikelti iš savo vietų.

Šis pavadinimas: „Nieko nereikš žmonėms, esantiems už Briuselio burbulo ribų“, – POLITICO sakė vyriausiasis Komisijos pareigūnas.

Tai gali sukelti problemų Komisijai, kai ši bandys pristatyti savo naująją Europos viziją visuomenei.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų