Kinijoje užfiksuotas buboninis maras: gyventojai perspėjami dėl protrūkio grėsmės

Kinijos šiaurėje buvo paskelbtas pavojus dėl buboninio maro protrūkio. Iš pradžių atvejai buvo užfiksuoti kaimyninėje Mongolijoje, o dabar ir Kinijos šiaurės. Vietos valdžia perspėja gyventojus, kad ši pavojinga liga gali būti perduota nuo žmogaus žmogui. 

Bajanuro (Vidinė Mongolija, Kinijos šiaurėje) valdžia sekmadienį, liepos 5-ąją, įvedė padidintos epidemiologinės grėsmės režimą dėl paciento su buboninio maro simptomais. Vyras dėl pagalbos kreipėsi į vietos ligoninę. 

Vietos valdžia perspėja, kad ši infekcinė liga yra perduodama ir nuo žmogaus žmogui. Gyventojams yra aiškinama, kad negalima medžioti ir valgyti gyvūnų, galinčių tapti šios ligos nešiotojais, mėsos. Ypač akcentuojamas graužikų, pavyzdžiui, tarbaganų keliamas pavojus. 

Bajanuro apskrityje buvo įvestas trečiasis (iš keturių galimų) visuomenės informavimo lygis, kurio metu epidemiologinio gyventojų saugumo klausimai koordinuojami vietos valdžios lygyje. Centrinė valdžia į procesą įsitraukia tik pirmajame, pačiame aukščiausiame, lygyje.

Užfiksuoti atvejai ir Mongolijoje

Anksčiau buvo skelbiama apie buboninio maro protrūkį Mongolijoje. Vietovėje, kur buvo užregistruoti du susirgimo atvejai, įvestas karantinas, uždarytas susisiekimas su regionu, rašoma „Deutsche Welle“.

Buboninis maras Ligos sukėlėjas – Yersinia pestis bakterija, kuri įprastai aptinkama pas smulkius gyvūnus, graužikus ar ant šių gyvenančių parazitų. Dažniausiai ligos užkratas yra platinamas užkrėstomis blusomis, tiesioginio kontakto su infekuotu šaltiniu metu ar net oro lašeliniu būdu. 

Inkubacinis periodas tęsiasi nuo 3 iki 7 dienų. Žmonija yra stipriai nukentėjusio nuo šios ligos protrūkių. XIV a. žuvo apie trečdalį visų Europos gyventojų. Beje, dalis istorikų jau nuo viduramžių mano, kad buboninis maras kilo būtent Mongolijos teritorijoje.

2020-ieji be pasaulį jau sukrėtusios pandemijos gali atnešti ir biblinio masto tragediją – Rytų Afrikos, Artimųjų Rytų, Azijos ir net Rusijos pietiniuose regionuose pastebėti gigantiški spiečiai skėrių. Jie naikina pasėlius milžiniškose teritorijose – nuo Tanzanijos, Kenijos ir Somalio iki Pakistano, Indijos ir Kinijos.


Rašyti komentarą...
M
Mama ir mokytoja
2020-07-11 13:44:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laikas atsigręžti į Kūrėją, o ne iškrypėlių eitynes. Pasaulis susinaikins, jei gyvensim be moralinių vertybių!
Atsakyti
-47

A
2020-07-11 17:07:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerkit Burboną, nesirgsit Bubonu :D
Atsakyti
-16

S
Sonata
2020-07-11 19:14:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Amen!
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (41)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų