Kiaulių maras vėl pasiekė Latviją: vyksta židinio likvidavimo darbai

Latvijos veterinarijos tarnyba informavo apie pirmąjį afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkį, liepos 6 d. patvirtintą Kuldygos regione įsikūrusiame kiaulių ūkyje. Tai jau šešta Europos Sąjungos valstybė, kurioje šiais metais nustatomas kiaulėms ir šernams pavojingas AKM virusas.

Užkrečiamoji liga patvirtinta nedideliame kaimyninės šalies ūkyje, kuriame buvo laikoma 31 kiaulė. Latvijos atsakingi veterinarijos specialistai ėmėsi neatidėliotinų darbų, kad užkirstų kelią ligai toliau plisti, šiuo metu atliekami židinio likvidavimo darbai, taip pat pradėtas epizootinis tyrimas, kad būtų išsiaiškinta, kaip virusas pateko į ūkį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad AKM neaplenkė ir Lenkijos kiaulių ūkių. Liepos 3 d. jau šeštas šios ligos protrūkis nustatytas Olecki regione esančioje kiaulių laikymo vietoje, kurioje buvo augintos 122 kiaulės. Patvirtinus AKM diagnozę, nedelsiant pradėti kiaulių gaišinimo ir utilizavimo darbai, aplink židinį nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos.

VMVT specialistai perspėja kiaulių laikytojus, kad vasara yra ypač didelio pavojaus AKM virusui plisti laikotarpis. Todėl kiaulių laikytojai turi būti itin budrūs ir ypač griežtai laikytis biologinio saugumo priemonių reikalavimų, saugoti savo auginamas kiaules nuo bet kokio kontakto su pašaliniais asmenimis ar kitais gyvūnais, šerti kiaules tik termiškai apdorotais pašarais. Daugiau informacijos apie AKM prevenciją galima rasti VMVT interneto svetainėje čia.

Lietuvoje šiais metais pirmas ir kol kas vienintelis AKM protrūkis naminėms kiaulėms patvirtintas Molėtų rajono komerciniame kiaulių ūkyje. Be to, ši liga vis dar cirkuliuoja laukinėje faunoje – nuo 2020 m. pradžios patvirtinti 122 AKM atvejai: 58 nugaišusiems, 85 sumedžiotiems šernams


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų