• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinija Ukrainai tvirtina, kad „neparduoda mirtinų ginklų“ Rusijai

Papildyta 15.38 val.

Kinijos užsienio reikalų ministras pabrėžė savo kolegai Ukrainoje, kad jo šalis neparduoda Rusijai mirtinų ginklų jos vykdomam karui, sakoma sekmadienį paskelbtame pareiškime.

Šeštadienį Miuncheno saugumo konferencijos kuluaruose Wang Yi sakė Dmytro Kulebai, kad Kinija „nesinaudoja situacija ir neparduoda mirtinų ginklų konflikto zonoms ar konflikto šalims“, teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Kinija teigia, kad yra neutrali šalis Ukrainos konflikto atžvilgiu, tačiau yra kritikuojama už tai, kad atsisako pasmerkti Maskvą dėl jos puolimo.

Pastaraisiais metais Kinija ir Rusija sustiprino ekonominį bendradarbiavimą ir diplomatinius ryšius, o po Maskvos invazijos į Ukrainą jų strateginė partnerystė tapo dar glaudesnė.

Pekinas nuolat sulaukia kaltinimų, kad tiekia Rusijai mirtinus ginklus; Pekinas visada tai neigė.

„Nesvarbu, kaip keisis tarptautinė padėtis, Kinija tikisi, kad Kinijos ir Ukrainos santykiai vystysis normaliai ir toliau bus naudingi abiem tautoms“, – Wang Yi sakė D. Kulebai, kaip teigiama ministerijos pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

„Dar kartą norėčiau padėkoti Ukrainai už pagalbą Kinijos žmonėms saugiai evakuotis ekstremaliomis sąlygomis, – sakoma pranešime. – Kinijos žmonės to niekada nepamirš.“

REKLAMA

Pranešime teigiama, kad Wang Yi pabrėžė, jog Kinija laikosi politinio opių klausimų sprendimo ir primygtinai reikalauja skatinti taikos derybas.

„Mes ir toliau atliksime konstruktyvų vaidmenį siekiant kuo greičiau užbaigti karą ir atkurti taiką, – sakė Wang Yi D. Kulebai. – Net jei yra tik maža viltis pasiekti taiką, Kinija neatsisakys savo pastangų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų