• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po protrūkių Didžiojoje Britanijoje ir Kinijoje, Kinijos pareigūnai skelbia, kad koronavirusas išgyvena ir ant šaldytų maisto produktų pakuočių. Pastebėta, kad virusas plinta šaldyto maisto fabrikuose.

Po protrūkių Didžiojoje Britanijoje ir Kinijoje, Kinijos pareigūnai skelbia, kad koronavirusas išgyvena ir ant šaldytų maisto produktų pakuočių. Pastebėta, kad virusas plinta šaldyto maisto fabrikuose.

REKLAMA

Kinijos ligų kontrolės ir prevencijos centras aptiko ir izoliavo ant šaldytos menkės išorinės pakuotės buvusį gyvo koronaviruso mėginį. Iki šiol ant šaldytų produktų pakuočių buvo rasta tik patogeno žymių.

Neramina fabrikai

Iš Kinijos rytuose esančio Qingdao buvo importuota šaldyta menkė. Mieste neseniai įsiplieskė su dviem uosto darbuotojais siejamas koronaviruso židinys. Vyrams koronavirusas buvo diagnozuotas rugsėjį. Jie uoste buvo atsakingi už šaldytų jūros gėrybių iškrovimą.

Ligų kontrolės ir prevencijos centro tyrimo rezultatai rodo, kad SARS–CoV–2 gali būti perduodamas šaldytais gaminiais. Tačiau mokslininkai taip pat sako, kad uosto darbuotojai galimai COVID–19 užsikrėtė kitur. Iki šio protrūkio Kinijoje du mėnesius nebuvo aptikta nė vieno atvejo. Negalima atmesti varianto, kad pacientai šaldytos žuvies produktus koronavirusu užkrėtė patys, o ne užsikrėtė nuo jų.

REKLAMA
REKLAMA

Didžiojoje Britanijoje keletas šaldyto maisto gamyklų taip pat tapo koronaviruso židiniais. Tačiau mokslininkai sako, kad taip greičiausiai nutiko todėl, kad jose paprastai būna daug žmonių, o ne dėl to, kad ten yra šalta. Didžiosios Britanijos Maisto standartų agentūra bei Pasaulio sveikatos organizacija sako, kad rizika užsikrėsti koronavirusu nuo šaldyto maisto yra labai maža.

REKLAMA

Virusą aptiko ant menkės

Kinijos ligų kontrolės ir prevencijos centras patvirtino, kad spalio 17 dieną koronavirusas buvo aptiktas ant importuotų šaldytos menkės pakuočių, tiriant protrūkį Qingdao mieste. Pasak šios institucijos, tai yra pavojinga.

„Tai įrodo, kad kontaktas su gyvu naujuoju koronavirusu užkrėsta pakuote gali sukelti infekciją“, – praneša Kinijos valstybinė naujienų tarnyba „Xinhua“.

REKLAMA
REKLAMA

Šalies ligų kontrolės ir prevencijos centras teigia, kad tai – pirmas atvejis pasaulyje, kai „gyvo“ viruso žymės aptinkamos ant šaldyto maisto pakuočių. „Gyvu“ virusu vadinama tokia jo forma, kuri gali užkrėsti žmones. Ta pati Kinijos institucija taip pat teigia, kad tokiu būdu koronavirusas galėjo išplisti už šalies sienų.

Protrūkis Qingdao mieste kildinamas iš dviejų uosto darbininkų, kuriems rugsėjo mėnesį iš pradžių buvo diagnozuota besimptomė liga. Koronaviruso testai buvo atliekami visiems įmonės darbuotojams, rašoma Qingdao savivaldybės sveikatos komisijos pranešime. Užsikrėtusių įmonės darbuotojų Dong (40) ir Chen (50) testai rugsėjo 8 dieną rutininio patikrinimo metu buvo neigiami. Abu jie dirbo rugsėjo 19 dienos vakarą, kai uoste krovė importuotus jūros gėrybių produktus.

Darbininkams buvo atlikti patikrinimai Qingdao ligoninėje. Kadangi ten nebuvo imtasi pakankamų dezinfekcijos ir apsaugo priemonių, kaip spaudos konferencijoje teigė miesto sveikatos apsaugos pareigūnai, šie du atvejai sukėlė 13 užsikrėtimų protrūkį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų