tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tūkstančiai įpykusių protestuotojų suplūdo į Šanchajaus ir Pekino gatves, savo riksmais reikalaudami Komunistų partijos pasitraukimo.

Tūkstančiai įpykusių protestuotojų suplūdo į Šanchajaus ir Pekino gatves, savo riksmais reikalaudami Komunistų partijos pasitraukimo.

REKLAMA

Prie savo universiteto Pekine susirinko ir grupelė studentų – prie jų prisijungė bent keli šimtai žmonių. Jie gieda nacionalinį himną ir prašo laisvės.

Tokie antivyriausybiniai protestai – itin reti, mat kinai baiminasi savo valdžios ir galimų pasekmių, tačiau kentėti esą nebegali. Nesibaimina jie net šių pareigūnų, kurie aplink juos vaikšto su ginklais.

Protesto akcijas pakurstė mirtinas, mažiausiai 10 gyvybių pareikalavęs gyvenamojo pastato gaisras Sindziango provincijos sostinėje Urumčyje. Norėdami pagerbti aukas tūkstančiai kinų gatvėse laiko švieseles. Pranešama, kad keletą žmonių suėmė policija.

Mat gaisras – išties tragiškas. Ugnis įsiplieskė daugiabutyje, iš kurio žmonės dėl COVID-19 negalėjo išeiti – buvo užrakintos jo durys. O kiti žmonės net nebandė palikti savo namų, nes baiminosi pažeisti itin griežtus karantino ribojimus.

REKLAMA

Ir nors Vakarų šalys jau seniai pamiršo apie koronavirusą ir laiko jį paprasta infekcija, Kinija laikosi nulinio atvejų skaičiaus politikos – dėl to čia karantinas itin griežtas. Žmonės izoliuojami, masiškai testuojami, gyvena karantino sąlygomis.

Kai kurie dėl karantino nesilaikymo sulaukia ir tokių pasekmių – tiesiog yra sumušami gatvėje. Sindziago provincijoje jis galiojo jau daugiau nei 100 dienų. Griežti ribojimai galioja ir kitose šalies vietose, tarp jų ir Pekine. Šiandien Kinijoje užfiksuota per 39 tūkstančius naujų ligos atvejų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų