Kinai aptiko naują kiaulių gripo atmainą: perspėjo apie naujos pandemijos grėsmę

Kinų mokslininkai paskelbė aptikę naują potencialia pavojingą kiaulių gripo atmainą, kuri persiduoda nuo gyvūnų žmogui ir ilgainiui gali sukelti naują pandemiją. Tiesa, kritikai tvirtina, kad šis tyrimas vykdomas jau daugelį metų, o viruso keliamas pavojus yra labiau teorinis. 

Birželio 29-ąją kinų mokslininkai mokslo žurnale „Proceedings of the National Academy of Sciences“ publikavo tyrimą, kuriame aprašė apie naują kiaulių gripo padermę G4 EA H1N1. Šiame viruse yra paukščių gripo atmainos (aptikto paukščiuose Europoje ir Azijoje), 2009-aisiais kiaulių gripo epidemiją sukėlusio H1N1 ir to paties viruso atmainos Šiaurės Amerikoje genai. 

Virusas persiduoda nuo gyvulių žmogui – pas 10,4 proc. (35 iš 338) tirtos kiaulių fermos darbuotojų buvo aptikti antikūnai. Dažniausiai antikūnai buvo aptinkami pas 18-35 metų amžiaus žmones. „Toks infekcijos plitimo lygis gerokai padidina viruso adaptacijos žmonėse lygį ir kelia nerimą dėl galimo pandeminio viruso susiformavimo“, – rašoma mokslininkų ataskaitoje. 

Tyrimas buvo atliekamas 2011-2018 metais 10-yje Kinijos veterinarijos klinikų ir kiaulių fermų. Mokslininkai ragina ir toliau tirti naująjį viruso porūšį, atlikti platesnio masto kiaulių fermų darbuotojų tyrimą.  

Kinijos valdžia patikino, kad įdėmiai stebi situacijos eigą ir pareiškė, kad jie yra pasirengę imtis būtinų priemonių, kad užkardytų bet kokių virusų ir jų sukeliamų ligų epidemijų plėtrą. 

Mokslo bendruomenė kol kas ramina, kad apie naujo viruso grėsmę kol kas nieko nežino, ir reikia sulaukti tolimesnių kinų kolegų tyrimų rezultatų. „Dabar absoliučiai neaišku, apie ką konkrečiai reiktų kalbėti, būtina atlikti daug papildomų tyrimų, kad galima būtų įvertinti visas rizikas. Kiaulių gripas jau buvo, mirtingumas ten nebuvo toks didelis, kaip nuo koronaviruso“, – „Daily Storm“ cituojamas virusologas Timuras Pesterevas.

2020-ieji be pasaulį jau sukrėtusios pandemijos gali atnešti ir biblinio masto tragediją – Rytų Afrikos, Artimųjų Rytų, Azijos ir net Rusijos pietiniuose regionuose pastebėti gigantiški spiečiai skėrių. Jie naikina pasėlius milžiniškose teritorijose – nuo Tanzanijos, Kenijos ir Somalio iki Pakistano, Indijos ir Kinijos.


Rašyti komentarą...
L
LGBTZ
2020-07-06 14:35:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
baikit jus viena kart tas kiaules est, ar nera kas daugiau valgyt?!
Atsakyti
0

V
Virusas
2020-07-06 14:55:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kinai išrado naują virusą. Pradės gaišt visi vagys ir aferistai. Ubagai turi jam imunitetą,skiepų nereiks.
Atsakyti
0

P
Pabodo tie kinai, su savo pandemijom
2020-07-06 17:44:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek galima?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų