Kaukėti vyrai užpuolė Honkongo protestuotojus traukinių stotyje

Kaukėtų vyrų būrys, apsirengęs baltai ir ginkluotas lazdomis, sekmadienį užpuolė Honkongo protestuotojus vietos traukinių stotyje.

Naujienų portalo „Stand news“ feisbuke paskelbtoje tiesioginėje transliacijoje matyti, kaip vyrai atakavo minią protestuotojų stotyje Honkongo šiaurėje, netoli sienos su Kinija.

Įvykį transliavusi „Stand News“ žurnalistė taip pat buvo užpulta. Ji buvo pagriauta ant žemės, moteriai daug kartų trenkta kojomis.

Bent vienas transliacijoje matomas vyras buvo krauju pasruvusiu veidu.

Be to, Honkongo policija sekmadienį pradėjo šaudyti į protestuotojus guminėmis kulkomis.

Naujienų agentūros AFP žurnalistas pranešė, kad riaušių policija paleido daug šūvių serijų.

Anksčiau pareigūnai panaudojo ašarines dujas, kad išsklaidytų protestuotojų minią, kuri užėmė miesto centrines gatves per eilinį masinį protestą.

Honkonge ne vienus metus kaupėsi pyktis dėl Pekino valdymo, o dabar daugiau kaip mėnesį miestą yra apėmusi didžiausia pastarųjų metų krizė, kai vyksta didžiulės demonstracijos ir pavieniai smurtiniai susirėmimai tarp policijos ir protestuotojų grupelių.

REKLAMA

Pradinius protestus išprovokavo dabar jau sustabdytas įstatymo projektas, kuris leistų išduoti įtariamuosius Kinijos pagrindinės teritorijos dalies teismams. Šis teisės aktas daugelio laikomas pavojumi Honkongo laisvėms, kurios 1997 metais buvo pusamžiui suteiktos šiai buvusiai Didžiosios Britanijos kolonijai, kai ši buvo grąžinta Kinijai.

Tačiau vėliau protestai virto platesniu judėjimu už demokratines reformas, visuotinius balsavimus ir laisves šioje pusiau autonominėje teritorijoje.

Masiniai protestai Honkonge vyksta jau septintą savaitgalį iš eilės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų