Kas būtų, jeigu Šiaurės Korėjos raketa būtų pataikiusi į Japoniją?

Ekspertų teigimu, jeigu Šiaurės Korėjos paleista raketa būtų iš tiesų nukritusi Japonijos teritorijoje, Donaldas Trumpas būtų priverstas, dėl galiojančių saugumo sutarčių, nedelsiant suduoti smūgį – ir taip įsivelti į pasaulinį karą, rašoma „The Independent“.

Japonija yra ilgalaikė NATO narė, o tai reiškia, kad svetimos šalies išpuolis būtų laikomas išpuoliu prieš visas aljanso šalis. Savaime suprantama, kad kitos šalys-narės bus priverstos atitinkamai reaguoti.

Tokijus paskelbtų karą Pchenjanui nepaisant to, ar Kim Jong Uno planuose buvo paleisti raketą į žemyninę Japonijos dalį, ar tai tebūtų fatališka klaida. JAV surengtų kontrataką, kurios metu galimai būtų panaudotas branduolinis ginklas ar kitoks tikslinis smūgis.

Ekspertai baiminasi, kad tai reikštų naujo pasaulinio karo pradžią, nes Kinija gali įsitraukti į konfliktą Šiaurės Korėjos pusėje.

Japonija būtų buvusi priversta skelbti karą

Nerimas dėl globalaus karo išaugo po to, kai Pchenjanas paleido raketą (numanomai „Hwasong-12“), kuri nukrito vandenyse šalia Japonijos šiaurinės Hokaido salos.

Kim Jong Unas paleido vidutinio nuotolio raketą nepaisant JAV perspėjimų, kad Šiaurės Korėja pajus „ugnį ir įniršį“ jeigu ši šalis dar paleis raketas į Japonijos pusę.

„Tai labai rimta. Daugelis karų prasideda netyčia, ne iš anksto suplanavus, o jeigu šios raketos būtų nukritusios ant Japonijos, šį rytą neabejotinai pabustume kare“, – leidiniui pasakojo profesorius Anthony Gleesas, Bekingemo universiteto saugumo ekspertas.

„Aš manau, kad Japonija būtų priversta skelbti karą Šiaurės Korėjai. Tai būtų suvokiama, kaip Japonijos puolimas. Japonija yra NATO valstybė. Įsipareigojimai yra privalomi, tai nėra pasirinkimo klausimas. Mes žinome, kad JAV yra Japonijos saugumo garantas. Net jeigu atsako metu būtų panaudota konvencinė ginkluotė, tai išsivystytų labai greitai“, – pasakojo A. Gleesas.

REKLAMA

Pasak eksperto, tai buvo neapgalvotas, pavojingas Šiaurės Korėjos žingsnis, o pasaulis gali džiaugtis, kad šio išpuolio metu niekas Japonijoje nežuvo.

Šiaurės Korėja rodo savo galią

Vašingtone įsikūrusio „Amerikos progreso centro“ analitikas Adamas Mountas pareiškė CNN, kad Šiaurės Korėja paleido raketą siekiant įrodyti, kad režimas yra pajėgus atlaikyti bet kokį JAV spaudimą.


Rašyti komentarą...
J
Jorgis
2017-08-30 21:01:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taigi pareikštų susirūpinimą.
Atsakyti
0

a
2017-08-30 23:43:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu ką, tai Japonija nėra NATO narė...
Atsakyti
0

J
Jo
2017-08-31 00:26:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galva persisviesk ligoninei
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų