• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Karalystės karalius Karolis III ir jo sūnus princas Viljamas šeštadienį susitiko su kai kuriais žmonėmis, eilėje laukusiais galimybės praeiti pro velionės karalienės Elžbietos II karstą. 

6

Jungtinės Karalystės karalius Karolis III ir jo sūnus princas Viljamas šeštadienį susitiko su kai kuriais žmonėmis, eilėje laukusiais galimybės praeiti pro velionės karalienės Elžbietos II karstą. 

REKLAMA

Velionė karalienė yra pašarvota Vestminsterio salėje Londone, o su ja atsisveikinti norinčių žmonių eilė penktadienį buvo nusidriekusi iki 8 kilometrų.

Naujasis karalius ir jo sūnus, sosto įpėdinis, ant Lambeto tilto spaudė rankas žmonėms ir šnekučiavosi su jais. Daugelis šių žmonių eilėje laukė visą naktį.

Lyderiai atvyks į Elžbietos II laidotuvės

Pasaulio lyderiai šeštadienį pradeda rinktis Londone prieš karalienės Elzbietos II laidotuves, o princai Viljamas ir  Haris turi vadovauti velionės monarchės vaikaičių budynėms prie jos karsto.

96 metų karalienė mirė rugsėjo 8 dieną, po rekordinių septynių valdymo dešimtmečių. Jungtinės Karalystės visuomenės nariai ilgose eilėse iki 24 valandų laukia galimybės praeiti pro Vestminsterio salėje pašarvotos karalienės karstą.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo trečiadienio, kai Elizabeth II karstas buvo atlydėtas į JK parlamento kompleksą, eilės palei Temzės upę driekiasi kilometrus, žmonės nepaiso net naktinės žvarbos.

REKLAMA

Policija monarchės laidotuvėms pirmadienį rengia didžiausią per Britanijos istoriją saugumo operaciją, nes laukiama šimtų svarbių svečių iš užsienio, įskaitant JAV prezidentą Joe Bideną.

Naujasis karalius Karolis III šeštadienį susitiks su 14 Sandraugos šalių – buvusių kolonijų, kurių valstybės galva tapo perėmęs britų sostą – ministrais pirmininkais.

Šios šalys, nuo Australijos ir Naujosios Zelandijos iki Kanados, oficialiai paskelbė jį savo naujuoju suverenu. Tačiau stiprėjant respublikos šalininkų judėjimams, svarbus Charleso III valdymo elementas bus pastangos išlaikyti esamą Sandraugos valstybių santvarką.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį Charlesas III vizitu Velse užbaigė savo, kaip monarcho, pirmuosius apsilankymus keturiose JK provincijose. 

Kardife didelės minios skandavo „Dieve, sergėk karalių“, jam spaudžiant rankas jo pasveikinti atėjusiems žmonėms.

Charlesas III susitiko su Velso pirmuoju ministru, respublikos šalininku Marku Drakefordu. Karaliui paskelbus savo sūnų Williamą naujuoju Velso princu, gatvėse pasigirdo pavienių nepritarimo šūksnių.

„Emocijų banga“

Sugrįžęs į Londoną Karolis III penktadienį vakare su seserimi princese Ana ir broliais princais Endriumi bei Edvardu surengė 15 minučių „princų budynes“ prie velionės karalienės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visuomenės nariams einant pro šalį, jie tyliai, nuleidę akis, stovėjo prie karsto.

Andrew, iš kurio šiais metais dėl lytinio smurto skandalo buvo atimti karališkieji titulai, vienintelį kartą per 11 dienų gedulo periodą buvo leista vilkėti karinę uniformą. Jorko kunigaikštis per 1982 metų Folklando salų karą su Argentina skraidė Karališkojo karinio jūrų laivyno sraigtasparniais.

Šeštadienį vakare šeimos budynes pakartos aštuoni velionės karalienės vaikaičiai, tarp jų naujasis sosto įpėdinis princas Williamas ir nuo karališkųjų pareigų atsitraukęs jo brolis Haris.

REKLAMA

Harry, kuris dvi pamainas tarnavo britų kontingente Afganistane, kaip pranešama, taip pat buvo duotas specialus leidimas vilkėti savo karinę uniformą.

Šis sprendimas atrodo kaip dar viena karališkosios šeimos princui ištiesta alyvmedžio šakelė po jo ir jo žmonos  Megan pareikštų kaltinimų rasizmu.

Karalienės šeimai tenka gedėti viso pasaulio akivaizdoje, bet jauniausias karalienės sūnus Edwardas sakė: „Mus labai sujaudino užliejusi emocijų banga ir žmonių, pasistengusių išreikšti savo meilę, susižavėjimą bei pagarbą, skaičius.“

REKLAMA

Laukiančiųjų eilėje – D. Beckhamas

Įspūdingiausia visuomenės pagarbos karalienei apraiška yra didžiulės šimtų tūkstančių žmonių, norinčių atsisveikinti su velione, eilės.

Pareigūnai penktadienį įspėjo, kad tikėtinas laukimo eilėse laikas viršijo 24 valandas, ir buvo trumpam sustabdę priėmimą.

Tarp žmonių, atėjusių atsisveikinti su karaliene, buvo Anglijos futbolo rinktinės buvęs kapitonas Davidas Beckhamas. Eilėje prie Vestminsterio salės jam teko laukti 12 valandų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Viskas labai emocinga; tylą ir salėje [tvyrančius] jausmus labai sunku paaiškinti“, – praėjęs pro velionės monarchės karstą žurnalistams sakė jis.

„Mes visi atėjome padėkoti Jos Didenybei už visus tuos metus rodytą gerumą, rūpestį, nuraminimą“, – pridūrė D. Beckhamas.

Visuomenė atsisveikinti su karaliene galės iki pirmadienio ryto, o vėliau prasidės Elžbietos II laidotuvės – pirmosios JK valstybinės laidotuvės po beveik šešių dešimtmečių pertraukos.

REKLAMA

Per įspūdingą ceremoniją Vestminsterio abatijoje, kurią turėtų žiūrėti milijonai televizijos žiūrovų visame pasaulyje, lafetą su karalienės karstu trauks 142 jūreiviai.

Laidotuvėse dalyvaus daugiau kaip 2 tūkst. svečių, tačiau tokių šalių kaip Rusija, Baltarusija ir Afganistanas lyderiai nebuvo pakviesti.

Po diplomatinio ginčo, kai kinų delegacijai nebuvo leista apsilankyti prie karalienės karsto, Kinijai laidotuvėse atstovaus viceprezidentas Wang Qishanas  šeštadienį pranešė šios šalies Užsienio reikalų ministerija. 

Po oficialių laidotuvių karalienė per privačią ceremoniją bus palaidota Vindzoro pilyje.

Anksti šeštadienį Vindzore laidotuvių procesijos repeticijoje dalyvavo šimtai britų armijos, oro pajėgų ir karinio jūrų laivyno narių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų