Karalienė – įspūdingo naujo rekordo savininkė

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II neplanuoja jokių iškilmingų ceremonijų trečiadienį, kai perims iš savo proprosenelės karalienės Victorios ilgiausiai viešpatavusios monarchės titulą, nors visuomenei ši istorinė sukaktis atrodo labai reikšminga.

8

Karalienė važiuos garvežio traukiamu traukiniu į Škotiją, kur atidarys naują geležinkelio liniją, taip pat surengs vakarienę Balmoralo pilyje, kurioje dalyvaus jos anūkas princas Williamas ir jo žmona Kate.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: Karalienė – įspūdingo naujo rekordo savininkė

Kaip rodo karališkųjų pareigūnų apskaičiavimai, maždaug 16 val. 30 min. Grinvičo (19 val. 30 min. Lietuvos) laiku Elizabeth II valdymo taps ilgesnis negu karalienės Victorijos, viešpatavusios 1837–1901 metais ir išbuvusios soste 63 metus, septynis mėnesius bei dvi dienas.

Tą laiką valandos tikslumu nustatyti sunku, nes tiksliai nežinoma, kada mirė Elizabeth II tėvas karalius Jurgis VI, kuris užgeso naktį miegodamas. Elizabeth tapo karaliene tėvo mirties akimirką.

89 metų Elizabeth II, kuri taip pat yra seniausia iš dabartinių pasaulio monarchų, iš pradžių neplanavo jokių ypatingų tai sukakčiai skirtų renginių, bet vėliau, kaip pranešama, sutiko pasirodyti viešumoje dėl visuomenės spaudimo.

REKLAMA

„Turite prisiminti, kad tai yra data, kurios apskaičiavimas pagrįstas jos tėvo ir proprosenelės mirties (datomis). Savaime suprantama, kad tai suteikia atspalvį jos vertinimams“, – sakė vienas karališkosios tarnybos šaltinis.

„Ji pripažįsta, kad tai istorinis momentas, bet tai nėra momentas, kurį ji asmeniškai švęstų – štai kodėl ji stengėsi, kad viskas būtų kaip įprasta, be jokio šurmulio“, – pridūrė šaltinis.

Bakingamo rūmai šia proga surengs nuotraukų parodą, kurioje apžvelgiamas Elizabeth II viešpatavimas.

Tuo tarpu Karališkoji monetų kalykla išleis naują 20 svarų monetą su pavaizduotais penkiais šios karalienės oficialiaisiais portretais nuo Elizabeth II įžengimo į sostą 1952 metais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų