Kalinamas Saakašvilis grasina „išmesti“ Garibašvilį iš vyriausybės

Buvęs Sakartvelo prezidentas Michailas Saakašvilis perdavė trumpą žinutę savo šalininkams iš kalėjimo Rustavio mieste.

Joje eksprezidentas pažadėjo, kad drauge su jo įkurto Vieningojo nacionalinio judėjimo (VNJ) pirmininku Nikanoru Melija ir kartvelų tauta „išmes“ ministrą pirmininką Iraklį Garibašvilį iš vyriausybės.

„Būtent aš ir Melija būsime tie, kas drauge su kartvelų tauta išmes Garibašvilį iš jo kabineto“, – parašė M. Saakašvilis.

Šią žinutę iš kalėjimo kameros perdavusi viena VNJ lyderių Eka Chercheulidzė žurnalistams paaiškino, kad M. Saakašvilis labai supyko ant I. Garibašvilio, anksčiau pirmadienį suabejojusio, ar eksprezidentas tikrai laikosi savo paskelbto bado streiko. 

„Tas, kas tikrai badauja, nevalgo po pusę kilogramo medaus per dieną“, – žurnalistams pareiškė I. Garibašvilis.

M. Saakašvilis, Vieningojo nacionalinio judėjimo (VNJ) įkūrėjas, 2004–2013 metais dirbęs prezidento poste, slapta sugrįžo į Sakartvelą prieš praeitą spalio 2-ąją vykusius vietos valdžios rinkimus, bet netrukus jis buvo suimtas ir įkalintas.

Jo suėmimas prieš vietos valdžios rinkimus paaštrino politinę krizę Sakartvele, kur opozicinės partijos pareiškė, kad praėjusių metų parlamento rinkimai, kuriuos nedidele persvara laimėjo „Sakartvelo svajonė“, buvo suklastoti.

Spalvingo charakterio provakarietiškų pažiūrų M. Saakašvilis neteko Sakartvelo pilietybės po to, kai gavo pilietybę Ukrainoje, kur vadovavo už reformų priežiūrą atsakingai vyriausybės agentūrai. 2018 metais eksprezidentas Sakartvele buvo už akių nuteistas kalėti šešerius metus dėl įgaliojimų viršijimo.

Sakartvele jo pavardė figūruoja dar keliose baudžiamosiose bylose.

Šiuo metu M. Saakašvilis laikomas kalėjime Rustavio mieste ir tuojau po sulaikymo paskelbė bado streiką.

Vis dėlto Sakartvelo kalėjimų tarnybos vadovas Nika Cchvariašvilis praeitą penktadienį žurnalistams sakė, kad eksprezidentas pradėjo valgyti medų ir gerti natūralias sultis.

„Praeitą pirmadienį Saakašviliui buvo pagaminta kalėjimo banko kortelė, suteikianti jam prieigą prie vietos krautuvėlės, kad pagal užsakymą galėtų įsigyti įvairių produktų, įskaitant natūralias sultis ir medų. Kiek žinau, jam į kamerą jau pristatyti keli indeliai medaus ir keli litrai natūralių sulčių. Saakašvilis pradėjo tai vartoti, ir faktiškai tai reiškia, kad jo organizmas nebėra ties išsekimo riba“, – aiškino N. Cchvariašvilis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų