Kaip Europa elgiasi su „AstraZeneca“ vakcinomis? Vienos šalys skiepijimą stabdo, kitos riboja arba įspėja

Nepaisant ES vadovybės raginimo vieningai atstovauti vakcinacijos politiką, kad būtų sustiprintas visuomenės pasitikėjimas skiepais, šalys renkasi skirtingus kelius. Ypač aiškiai tai matyti po paskutinio EVA pranešimo apie „AstraZeneca“ vakciną.

Kai kurių Europos šalių kovos su pandemija politikoje pokyčiai atsirado po kovo 7-osios Europos vaistų agentūros (EVA) pareiškimo apie „galimą ryšį“ tarp vakcinos nuo koronaviruso ir retų kraujo krešumo problemų. Skelbiama, kad tiriami atvejai pasitaikė faktiškai vien jaunesnėms nei 60 metų moterims. Tačiau EVA savo išvadose neišskyrė nei lyties, nei amžiaus.

Mokslininkai kol kas neturi tikslios informacijos, kodėl kelioms dešimtims asmenų po skiepų susidarė kraujo krešuliai. Spėjama, kad tai susiję su neįprasta imunine reakcija.

„AstraZeneca“ vakciną gaminantys ir daugiausiai naudojantys britai jau panaudojo daugiau nei 20 mln. vakcinų. Šios šalies Vaistų ir sveikatos produktų priežiūros tarybos teigimu, viso buvo užfiksuota 79 kraujo krešumo problemų atvejai, 19 jų baigėsi mirtimi.

EVA pažymėjo, kad „AstraZeneca“ duodama nauda gerokai viršija galimų šalutinių efektų galimą žalą, tačiau nurodė į vakcinos dokumentaciją įtraukti ir „itin retą šalutinį poveikį – kraujo krešumo problemas“.

Italija trečiadienį paskelbė, kad „AstraZeneca“ vakcina skiepys asmenis virš 60 metų.

Prancūzijos sveikatos apsaugos atstovai rekomendavo „AstraZeneca“ gaminamą vakciną skirti vyresniems nei 55 metų žmonėms. Šiuo metu jokių ribojimų vakcinai nėra taikoma.

Belgija taip pat trečiadienį paskelbė, kad „AstraZeneca“ vakcina bus skiepijami tik žmonės virš 55 metų. Šios priemonės bus peržiūrėtos po keturių savaičių.

Didžiosios Britanijos vaistų reguliavimo tarnyba trečiadienį taip pat pažymėjo, kad „AstraZeneca“ atnešama nauda viršija keliamą riziką, tačiau rekomendavo jaunesnius nei 30 metų asmenis skiepyti kita vakcina. Pažymima, kad tai yra atsargumo priemonė, o ne abejonės dėl vakcinos saugumo.

REKLAMA

Estija net nelaukė EVA pranešimo ir dar anksčiau paskelbė nutraukianti jaunesnių nei 60 metų asmenų skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina. Kai kurie estai, jau užsiregistravę tą dieną skiepijimui, gavo apie tai perspėjančias žinutes telefonu. Gavę pirmąją „AstraZeneca“ vakcinos dozę asmenys yra raginami skiepytis ir antrąja, bei taip užbaigti vakcinacijos kursą.

Latvija kol kas nesvarsto galimybės šalies gyventojams rinktis vakcinas, pareiškė šalies premjeras Krisjanis Karins. Jis taip pat pridūrė, kad pasitiki specialistų nuomone apie „AstraZeneca“ ir tuo, kad daug saugiau pasiskiepyti bet kuria vakcina negu susirgti COVID-19.

Ispanijos Kastilijos ir Leono regionas bei Danija ar Norvegija yra apskritai sustabdžiusios skiepijimą „AstraZeneca“ vakcinomis, kol nebus baigti papildomi tyrimai.

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.


Rašyti komentarą...
A
Aha
2021-04-08 13:30:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prieš tai vyresniems nei 65metai negalima skiepytis.Dabar atvirkščiai.???
Atsakyti
0

G
Genovaitė
2021-04-08 23:41:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl jaunesniems negalima o viresnius galima ir reikia, todėl, kad stengtis kuo daugiau atsikratyti pensininkų,reikia jiems mokėti pensijas,nuostolis,kad jie visi gyvena pagrinde pensininkų sukurto gerbuvio aukojusiems savo sveikatą o dabar kai jau negali dirbti reikia juos šluot nuo žemės paviršiaus?
Atsakyti
-1

X
XXX
2021-04-09 14:40:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pradžioje rašė kad šia vakc..galima skiepitis žmoniems iki 55 metu.Vyresniems - ne ! Tai kas ir kada melavo?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų