Krikščionybė – vyraujanti religija ir JAV, ir Pietų Korėjoje, tačiau tikintieji šiose šalyse pagrindinę religinę figūrą vertina gana skirtingai. Amerikiečiai dažniau Jėzų sieja su pozityviais terminais, tokiais kaip „meilė“ ir „nuostaba“, o pietų korėjiečiai krikščionybės įkūrėją labiau sieja su tokiais žodžiais kaip „pasiaukojimas“, „kraujas“ ar „kančia“. Šie rezultatai galioja tiek abiejų šalių krikščionims, tiek nekrikščionims, teigia tyrimo autorius Shigehiro Oishi, Virdžinijos universiteto psichologas.„Akivaizdu, kad Jėzaus įvaizdyje yra įdomių kultūrinių skirtumų. Jėzaus įvaizdis gali būti kuriamas kultūriškai (kad atitiktų egzistuojantį kultūros idealą), arba jis gali būti individo savivokos atspindys“, – teigė mokslininkai.

Tai, kaip kultūros suvokia pasakėčias, pasakas ir išgalvotus herojus gali pateikti įdomių skirtumų apie kultūrinius požiūrius, teigia Sh. Oishi ir jo kolegos. Pavyzdžiui, Ezopo pasakėčioje „Skruzdėlė ir žiogas“ pasakojama apie gerai pasiruošusią skruzdėlę ir nerūpestingą žiogą, kuris nesiruošia maisto atsargų žiemai. Amerikietiškoje pasakėčios versijoje skruzdė dažniausiai nusileidžia is pasidalina savo gėrybėmis su neatsakingu žiogu. Vokiškojoje versijoje skruzdė leidžia žiogui mirti badu, rašo LiveScience.com.

REKLAMA

Daugiau kaip 80 proc. amerikiečių ir 41 proc. pietų korėjiečių yra krikščionys, kurie tikėjimo semiasi iš to pačio biblinio Jėzaus apibūdinimo. Taigi Sh. Oishi su kolegomis nusprendė, kad bet kokie skirtumai, kaip amerikiečiai ir korėjiečiai vertina Jėzų, turėtų būti kultūriniai.

Tyrėjai turėjo priežasčių įtarti, kad skirtumų gali būti. Buvusi Sh. Oishi studentė iš Pietų Korėjos jam užsiminė, kad jos kambario draugė amerikietė manė, jog Jėzus buvo laimingas. Pietų korėjietei ši mintis pasirodė absurdiška. Ji manė, kad Jėzus turėjo daug rūpesčių.


Rašyti komentarą...
A
Adas
2012-04-08 07:56:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
nesuprantu sio straipsnio naudos, kazkoks krachas
Atsakyti
0

A
Arnoldas
2012-04-08 08:06:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Akli, kurti ir nuvaikeje zmones gali galvoti kaip gyveno Jezus, nei jis dievo sunus, eilinis apsisaukelis zydas. Kryziuociai zude lietuvius noredami uzmauti kryzeli ant kaklo, nugaletieji dabar stovi baznycioje. Laiko gaisimas tikint nesamonemis, sekmes.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų